Obrovské vyznamenání, zářil po odstranění favorita Trousil: Pro náš region by bylo nejlepší, kdyby přijelo Slovácko či Brno

Obrovské vyznamenání, zářil po odstranění favorita Trousil: Pro náš region by bylo nejlepší, kdyby přijelo Slovácko či Brno
OBSAHUJE OHLASY

To, že je MFK Vyškov v momentální druholigové tabulce na průběžné třetí pozici s pouhou bodovou ztrátou na vedoucí Líšeň, podle všeho nebude náhoda.

Moravský celek pokračoval ve své výborné podzimní jízdě také na jablonecké Střelnici, kde se mu podařilo zaskočit favorita a zvítězit 1:0.

Tým Davida Horejše tak byl v MOL Cupu vyřazen již ve třetím kole a naopak v Drnovicích hrající mužstvo kouče Jana Trousila se může těšit na další los.

"Byl jsem se tu podívat na zápas se Zbrojovkou, viděl jsem i utkání Jablonce s Pardubicemi. Čekali jsme, že domácí ten zápasu budou chtít teď zvládnout, aby neprohráli dvakrát za sebou. Řešili jsme jakým způsobem udělat sestavu na ten zápas. Měli jsme totiž nějaké pokopané hráče, které jsme nechali doma. Šanci jsme dali třeba Sampsonovi a příležitost dostali i další hráči. Všichni se s tím popasovali dobře," chválil své svěřence bývalý dlouholetý ligový hráč, jehož ohlasy nabídly stránky fkjablonec.cz.

Severočeši měli samozřejmě více ze hry, ale první půle byla podle jeho slov docela vyrovnaná, s tím, že Jablonci pak nepomohlo ani pozdějí nasazení opor, které měly zachránit situaci. "Domácí jsme do šancí moc nepouštěli. Druhý poločas už některým hráčům docházely síly. Jsem rád, že jsme Jablonec donutili nasadit pak sílu v podobě Chramosty a Jovoviće, s tím možná ani nepočítali, že to budou muset udělat. Podařil se nám pak jeden brejk, byla z toho penalta a kluci byli za poctivý výkon i odměněni postupem do dalšího kola," usmíval se šestačtyřicetiletý odborník, který v minulosti prošel Slováckem, Brnem, Karvinou či Dubnicou.

Pobyt ve čtvrtém kole už se počítá a sám Trousil už má dokonce tip, koho by si přál. "Moc si toho ceníme, je to pro nás obrovské vyznamenání. Těšíme se už teď na další los a byl bych moc rád, kdybychom už hráli doma. Pro náš region by bylo nejlepší, kdyby přijelo Slovácko nebo Brno," uzavřel kouč, jenž řídí vyškovskou družinu nepřetržitě už šestým rokem.

Tým MFK bude nepochybně hodně motivovaný i v nadcházejícím 12. kole F:NL u řeky Litavky na domácí půdě Příbrami, která je velmi dlouho neporažena.

Premiéra na Plzeň skončila fiaskem. Jablonec doma nestačil na Vyškov a v poháru končí