Vízek: Návrat Vrby do Baníku dopadl katastrofou. Na Pavla toho bylo moc, měl by si odpočinout

Vízek: Návrat Vrby do Baníku dopadl katastrofou. Na Pavla toho bylo moc, měl by si odpočinout
ROZHOVOR

Mizerná hra, o nic lepší výsledky. Jen dvě výhry za jedenáct kol a potupné čtrnácté místo tabulky. S touto nelichotivou vizitkou se s Baníkem rozloučil slavný kouč Pavel Vrba, jenž byl v pondělí po necelých pěti měsících odvolán z funkce. Co si o jeho vyhazovu myslí uznávaný kritik a glosátor Ladislav Vízek? 

„Kolem odvolání Vrby se strhnul obrovský humbuk. Je holt vidět, že je to pořád velký trenér. Mě osobně jeho konec v Baníku překvapil. Čekal jsem, že když ho tolik chtěli, tak ho ve funkci podrží,“ prohlásil Vízek v rozhovoru pro eFotbal.

Bylo znát, že slova volil hodně rozvážně, že sám nemá zcela jasno v tom, kdo za tenhle zpackaný svazek může. Zda mužstvo, nebo jeho kouč.

„Vždycky dávám vinu spíše hráčům, tentokrát to ale vidím tak padesát na padesát. Jednou věcí je, že Baník na ty nejvyšší příčky prostě nemá. Je to vidět už několik let, jen si to v klubu nejspíš odmítají přiznat. Na druhou stranu, čtrnácté místo tabulky je strašné zklamání, tak špatně na tom Ostrava určitě není. Ono se však trénuje jinak, když máte za sebou silný tým s osobnostmi typu Pavla Horvátha a vedle toho lehce nadprůměrný Baník,“ pousmál se slavný internacionál.

Podle něj je ale dobře, že se Baník k takovému kroku odhodlal. Že by to zničehonic začalo být mnohem lepší, si nemyslí. Zvlášť když Vrba stejně jako na Spartě působil lehce unaveným dojmem.

„Já myslím, že už je toho na něj prostě moc, že by si měl taky trochu odpočinout. Nezažíval teď vůbec jednoduché období. Kritika a vyhazovy, k tomu ta jeho propíraná ješitnost, byť po téhle stránce se celkem dost zlepšil. Zkrátka si myslím, že by si měl orazit a načerpat nové síly. Peníze má, takže strádat snad nebude,“ dodal Vízek s tím, že takhle rychlý konec v Baníku Vrbovi rozhodně nepřál.

„Je to docela smutné, jeho renomé tím hrozně utrpělo. Zvlášť když šlo ještě o klub, který se na něj tolik těšil, kde on sám si moc přál znovu trénovat. V Baníku byl doma, jenže se to celé pokazilo. Dopadlo to katastrofou,“ poznamenal olympijský vítěz.

Že by Vrba mohl zcela ztratit do fotbalu chuť, se podle Vízka nestane. „To snad ne, Pavel bude trénovat dál. Vždyť to býval náš nejlepší kouč, určitě se zase někde objeví. Ale nebude to hned. Snad si i on sám vyhodnotí, že pauza mu teď prospěje. Jak bude dlouhá, to nikdo neví. Až bude on sám chtít, tak do toho naskočí,“ uzavřela legenda. 

Straka o Plzni s Bayernem: Hrát odvážněji, Bassey s Jirkou na plac! I tak to ale bude o tom, jak k tomu hosté přistoupí