Zbrojovka? Zvláštní mužstvo se správným hráčským mixem. Jako klasický nováček se rozhodně nechová...

Zbrojovka? Zvláštní mužstvo se správným hráčským mixem. Jako klasický nováček se rozhodně nechová...

V sobotu se bude v Mladé Boleslavi v rámci dvanáctého ligového kola podávat souboj loňského s letošním nováčkem. Za Hradcem Králové, který v posledních čtyřech utkáních domácího azylu inkasoval pouze jednou, totiž dorazí Zbrojovka Brno, jež určitě nebude chtít napodobit Teplice, které odjely minulý týden ze Středních Čech s výpraskem 1:4.

Jak charakterizoval nejbližšího soupeře votroků asistent Miroslava Koubka Stanislav Hejkal, jehož tým má před vzájemným střetem o tři body více než soupeř? Nováčka soutěže by v něm určitě na první pohled neviděl.

"Zbrojovka je takové zvláštní mužstvo, vozí body z venkovních utkání. Také za námi musí vyjet, takže si musíme dát pozor, jelikož je venku hodně silná, doma naopak ztrácí. Nutno však říct, že na svém stadionu měla těžké soupeře – Slavii, Spartu. Je ale velice nebezpečným mužstvem, má rychlé hráče jako Alli i technické jako Ševčík, který je objevem ligy. Jako klasický nováček se rozhodně nechová," varoval stránkami fchk.cz citovaný kouč se zkušenostmi z Letné i Stínadel.

Současný tým Richarda Dostálka se spoléhá na osvědčené hráče jako Berkovec, Ševčík, Endl, Souček, Texl či Řezníček, jehož Hejkal moc dobře zná ještě ze svého působení v Teplicích. A to ještě čeká na výraznější vytížení například Falta.

"Kubu jsem trénoval v Teplicích. Je to velezkušený hráč, který ví, jak se postavit, umí hrát tělem, má výborný výběr místa v pokutovém území, takže Brnu v lize rozhodně výrazně pomáhá. K tomu má Zbrojovka rychlé kraje i šikovné kluky ve středu, navíc se jim už uzdravil Pachlopník, takže myslím, že mix jejich mužstva je správný,“ pochválil víkendového protivníka člen realizačního týmu Hradce.

A jak by muž zodpovědný za výkony a výsledky nyní pátého celku tabulky vůbec popsal brněnský styl hry?

"Snaží se o konstruktivní rozehrávku zezadu v případě, že drží míč. Hrají skvěle v bloku a kdykoliv dostanou šanci, pokusí se o velice rychlý přechod a protiútok," podělil se o svůj pohled na Zbrojovku Hejkal.