Kdy bouchnou i posily Slovácka? Podle Šumulikoskiho není kam spěchat. Svědík by pak měl ještě prodloužit...

Kdy bouchnou i posily Slovácka? Podle Šumulikoskiho není kam spěchat. Svědík by pak měl ještě prodloužit...

V Konferenční lize je Slovácko stále ve hře o postup, což je vzhledem k protivníkům ve skupině nepochybně pozitivní věc, ve FORTUNA:LIZE už to však z jeho strany žádná velká sláva není není a nynější průběžné jedenácté místo po jedenácti kolech je pro čtvrtý tým uplynulého soutěžního ročníku málo.

Sportovního ředitele Veličeho Šumulikoskiho však slabší rozjezd souboru Martina Svědíka až tak nepřekvapil. Dle svých slov tušil, že něco takového může přijít, protože celek ze stadionu Miroslava Valenty není zvyklý hrát dvě pravidelné soutěže.

"Každý rok se ale posouváme, máme nové hráče, kteří si potřebují zvyknout na tréninkový proces. Naštěstí ztráta není veliká a je ještě před námi hodně zápasů. Je to především o hlavě, jak se na každý zápas nachystáme. Od hráčů chceme, aby byli vždycky stoprocentně připravení," uvedl v rozhovoru pro idnes.cz funkcionář z Uherského Hradiště.

Zmíněné letní posily, mezi které patří například Tomáš Břečka, Michal Trávník, Vlasij Sinjavskij či Libor Kozák, však potřebný čas na aklimatizaci dostanou a nebudou souzeny již po čtvrt roce spolupráce.

"Novým hráčům to trvá půl rok, někdy rok. To byl třeba případ Venci Jurečky. Rok a půl ho nebylo vidět, pak to v něm z ničeho nic bouchlo. Takže není kam spěchat," uklidňoval jeden z čelních představitelů Slovácka situaci ohledně hráčů, kteří tým netáhnou tak, jak od nich možná mnozí fanoušci čekali.

Pokud jde o osmačtyřicetiletého trenéra Martina Svědíka, který už mužstvu vládne necelé čtyři roky, jeho kontrakt vyprší 30. června 2023. Jaké kroky se podnikají v tomto směru? "Už jsme se bavili, jednáme s jeho agentem a doufáme, že to směřuje k tomu, že zůstane."

A to se musí příznivcům čerstvého kata Nice, který se v neděli představí v rámci 12. ligového kola v Ostravě, moc dobře číst.

Slavia ztratila klíč od postupu: Vše záleží na Kluži. Slovácko má nyní naopak situaci ve svých rukou