Zbrojovku straší nejen náročný program: Každý má teď příležitost se ukázat, hlásí zadumaný Dostálek

Zbrojovku straší nejen náročný program: Každý má teď příležitost se ukázat, hlásí zadumaný Dostálek

Ligovému nováčkovi se po reprezentační pauze nepovedlo ani na třetí pokus bodovat, přestože od remízy jej v duelu s Hradcem Králové tentokrát dělilo jen pár minut. Zbrojovka nakonec padla 1:2 a tamní kouč Richard Dostálek promluvil nejen o postřezích ze zápasu, ale o náročném nadcházejícím programu, který jej nutí improvizovat v sestavě i s ohledem na další náročný program.

Brno se dostalo v první půli do vedení, neboť svůj střelecký apetit opět projevil kapitán Řezníček, ale Votroci nakonec nepříznivý stav obrátili díky proměněné penaltě Rady a trefě Vašulína dvě minuty před samotným koncem. To nakonec rozhodlo, že se Zbrojovka vracela na jih Moravy s prázdnou.

„V utkání jsme chtěli být silní v kombinaci, hrát postupný útok, tomu jsme uzpůsobili i rozestavení. Byly fáze utkání, kdy se nám to dařilo, ale nebyl jsem spokojený s tím, jak jsme se chovali ve finální fázi, kde jsme se chtěli prosadit víc. Přesto jsme jednu nebezpečnou situaci vyřešili a šli jsme tím do vedení, poločas jsme měli dohrát v náš prospěch. Bohužel jsme propadali v drobnostech, které vedly k rohovým kopům, soupeř nás dokázal přitlačit a do poločasu jsme se spíš trápili, než že bychom hráli fotbal. Vyústěním byla branka z pokutového kopu,“ nechal se slyšet Dostálek na tiskové konferenci v Mladé Boleslavi, kde Hradec Králové hraje své domácí zápasy, dokud nebude mít hotový svůj vlastní stadion.

Obě branky domácích přišly v závěrech poločasu, což nenabídlo Brnu příliš času na reakci. „Ve druhé půli jsme nabádali hráče k aktivitě, pracovitosti. Zase jsme přečkali nějaký tlak, který soupeř vytvořil, ale v závěru jsme dostali hloupý gól. Tyto chyby nás srážejí, proto nebodujeme. Jednoduchý nákop z vlastní poloviny končí tak, že Vašulín zakončuje sám před Berkovcem, takové alibi ze strany obránců se mi nelíbí. Ve vápně necháme balon skákat, odkopneme na poslední chvíli a je z toho penalta. Je to víc situací a nejde to za jednotlivci, ale za celým mužstvem,“ mrzelo trenéra, jehož slova byla otištěna na klubových stránkách Zbrojovky.

V sobotním zápase musel nuceně střídat Štěrba a tvrdý zásah schytal také střídající Pachlopník. „Tam protihráč neměl snahu hrát míč a chtěl faulovat. Že ho trefil zrovna na to koleno, je mrzuté. Neříkám, že to byl úmysl, ale šlo o jednoznačný faul. Musíme počkat, uvidíme. Doufáme, že to nebude nic vážného,“ komentoval Dostálek situace, po kterých jeho hráčům nebylo do zpěvu. Nyní jeho tým čeká náročný týden, neboť ve středu jede na pohárový zápas do Tábora, v sobotu pak do Prahy změřit síly s Pardubicemi. „Aktuálně nás trénuje jednadvacet zdravých hráčů, takže kdo se do hry nedostal nebo šel jako střídající, může se říci o příležitost. To je ten pravý moment, aby každý ukázal, že je ve Zbrojovce právem,“ naznačil kouč Zbrojovky, že v jeho plánu je kádr protočit.