Bassey? Ovoce se nesmí sklízet, když není zralé, myslí si Bielik. Čím mu Chorý připomíná "bombera" Skuhravého?

Bassey? Ovoce se nesmí sklízet, když není zralé, myslí si Bielik. Čím mu Chorý připomíná "bombera" Skuhravého?

Účastník mistrovství světa 1990 v Itálii Július Bielik sice přeje vzhledem k minulosti a svým sedmi československým titulům zejména Spartě, nicméně ocenit umí i nyní šlapající Viktorii.

Kredit za to dává zejména práci trenérského tandemu Michal Bílek - Pavel Horváth. "Umějí pracovat s hlavou a namotivovat tým. Hráči vidí, že jim trenéři nekecají, všechno funguje," pronesl na portálu sport.cz bývalý obránce Spartaku Trnava i Hradce Králové.

Viktoria už na domácích kolbištích neprohrála téměř rok a její šňůra v tuto chvíli čítá 33 ligových soubojů. Mohla by svůj rekord prodlužovat dál a dál po celou sezonu? "Nemáme týmy, které by bez prohry prošly celou sezonu, takže i na Plzeň přijde den blbec,“ zavěštil si šedesátiletý internacionál.

Plzeň podle jeho slov těží i ze hry na dva čisté útočníky, což se například "jeho" Spartě v sezoně zatím příliš nevyplatilo. Tomáš Chorý i Jan Kliment se dostávají často do hry i díky rychlonohým krajním záložníkům. Zatímco prvně jmenovaný obr je klasickým hroťákem, druhý je rychlostním typem a vzájemně si dokáží vyjít vstříc.

Forvardem číslo 1 je právě exolomoucký hromotluk Chorý, který dosud ve své osobní sbírce nastřádal osm soutěžních tref a kdo ví, třeba by se mohl po štaci v belgickém Zulte Waregem ještě jednou vydat i do zahraničí. Expertovi dokonce jeho styl připomíná jeho někdejšího spoluhráče z nároďáku Tomáše "bombera" Skuhravého.

"Teď je v útoku jedničkou, dává góly, což mu dodává sebevědomí. Takovým útočníkem byl třeba Tomáš Skuhravý. Ten se také těžko hlídal, uměl si udělat prostor. A Chorý to dokáže také, je silný. Měl by se hlavně soustředit, aby dál podával dobré výkony a pak to přijde samo. Když bude dávat góly, šanci na cizinu pořád má."

V pozadí zmíněné dvojice dosud zůstává letní posila z maďarského Ferencvárose Fortune Bassey, který si svého času udělal jméno v barvách Dynama České Budějovice. V dosavadních 8 vystoupeních se mu ale skórovat nepodařilo a v Doosan aréně tak zatím zůstává náhradníkem. Bývalý kouč Jablonce i Viktorie Žižkov by však nad ním hůl nelámal. "Ovoce se nesmí sklízet, když není zralé. Trenér musí vycítit, jak je na tom," uzavřel.

Čtyřiadvacetiletý nigerijský rychlík by si teoreticky mohl připsat premiérovou soutěžní trefu za Viktorii ve středu odpoledne proti Hlučínu.

Silového Chytila vidím v bundeslize, seděl by mu menší celek typu Hoffenheimu, Mainzu či Augsburgu, hlásí Kobylík