Salernitana na počest odchodu Ribéryho zvítězila, Juventus nezaváhal proti Empoli, ve Florencii došlo k přestřelce

Jedenácté kolo italské nejvyšší soutěže odstartovalo v pátek a v akci se objevil Juventus, který doma nepustil Empoli ke slovu. Inter na výletě ve Fiorentině přestřílel domácí 4:3, AC Milan naopak doma zničilo 4:1 Berlusconiho Monzu.

Juventus potvrdil v pátek roli favorita a na své půdě neměl s Empoli slitování. Jednobrankový náskok vyrobil pro Starou dámu v první půli Kean, po změně stran pak úřadovali McKennie a ve dvou případech Rabiot.

Naopak v Salernitaně byla prakticky povinnost zvítězit. Do fotbalového důchodu odešla zdejší megahvězda Franck RIbéry. A taky se podařilo. Proti venku impotentní Spezii vyhráli domácí díky brance Mazzocchiho, který i přes to, že je obránce, vsítil už druhou letošní branku.

V druhém sobotním zápase se doslova před domácímí fanoušky vyřádil AC Milán. Hosté z Monzy hrozbou nebyli, pokud, nepočítáme, že v 70. minutě snížili na 1:3. Milánský celek tak nadále kontaktuje čelo tabulky a poskočil na druhou příčku s šestadvaceti body. Stejný počet má i první Neapol, ovšem má o zápas méně.

Závěr dne patřil Fiorentině a Interu Milán. Oba celky si spletli stadion s divokým západem a celkem padlo sedm gólů. Hosté z Milána jich vsítili o branku více a proto se mohli radovat z cenné výhry 4:3.

ACF Fiorentina - Inter Milán 3:4
Branky: 33. Cabral (pen.), 60. Ikoné, 90. Jović – 2. Barella, 15. La. Martínez, 73. La. Martínez (pen.), 90+5. Mchitarjan

Udinese - AC Turín 1:2
Branky: 26. Deulofeu – 14. Aina, 69. Pellegri

Bologna - Lecce 1:1
Branky: 13. Arnautović (pen.) - 35. Ferguson

Atalanta Bergamo - Lazio 0:2
Branky: 10. Zaccagni, 52. Felipe Anderson

AS Řím - Neapol 0:1
Branky: 80. Osimhen