Znovuzrozený Kepa už z Chelsea odcházet nechce, pod novým koučem Potterem je spokojen

Znovuzrozený Kepa už z Chelsea odcházet nechce, pod novým koučem Potterem je spokojen

Nejdražší brankář historie Kepa Arrizabalaga překonal trápící se období v Chelsea a znovu mu patří post brankářské jedničky týmu. Naopak posadil na lavičku svého kolegu-konkurenta Edourda Mendyho, jehož forma pro změnu uvadla. Ještě donedávna byl odchod Kepy z Chelsea na pořádku dne, nyní to tak ale rozhodně nevypadá.

Osmadvacetiletý španělský reprezentant upadl do nemilost za působení Thomase Tuchela. Ten jej v letošní sezóně využil jen proti Dinamu Záhřeb v Lize mistrů a odsoudil ho k tomu, aby byl součástí prohry 0:1. Jenže Tuchel již na lavičce Chelsea není, právě po prohře se záhřebským celkem, a pod koučem Grahamem Potterem zažívá Kepa úspěšný restart.

Pomohlo mu k tomu i zranění kolene Edourada Mendyho. Své šance se ale chopil dobře a Mendy i po návratu leští lavici. ,,Hraji sebevědomě, Cítím se dobře a pomáhám týmu," uvedl s úsměvem na rtech i po remíze 0:0 s Brentfordem Amazonu Prime. Pro Kepu to byla už pátá vychytaná nula v řadě. Těží ale i z lépe sestavené obrany, než kterou měl Tuchel.

Kepa Arrizabalaga je v Chelsea již čtyři roky. V roce 2018 za něj inkasovalo Athletico BIlbao neuvěřitelných 71 milionů liber a historicky se stal nejdražším brankářem. Jeho nynější hodnota je ale sotva zlomková, dle transfermarkt.com se pohybuje kolem 8 milionů eur.

Bruno Guimaraes chce být legenda Newcastlu! Může překonat v oblíbenosti Michaela Owena?