Emery se po třech letech znovu vrací do Premier League. Kolik milionů eur však musí Aston Villa dát Villarrealu?

Emery se po třech letech znovu vrací do Premier League. Kolik milionů eur však musí Aston Villa dát Villarrealu?

Aston Villu už pár dní trenérsky neřídí Steven Gerrard a sedminásobný šampion Premier League z birminghamského Villa Parku v současnosti čeká na příchod nového manažera.

Víkend však Ingsovi, Baileymu a Coutinhovi vyšel, neboť si před vlastním publikem jednoznačně poradili s Brentfordem (4:0) a v průběžné tabulce anglické ligy poskočili na patnáctou příčku.

Jak vyšlo na stránkách avfc.co.uk, první listopadový den se ujme uvolněné funkce uznávaný španělský odborník Unai Emery, jenž se tak do nejvyšší anglické soutěže vrací po třech letech.

Padesátiletý expert, jenž vedl v letech 2018 a 2019 londýnský Arsenal, dorazí na ostrovy z Villarrealu, jemuž má vedení Aston Villy zaplatit výstupní klauzuli ve výši 6 milionů eur.

Renomé mistra Ligue 1 z roku 2018 není malé - v minulosti vyhrál se Sevillou hned třikrát Evropskou ligu a v loňském roce přivedl ke stejné trofeji právě Žlutou ponorku, s tím, že v minulé sezoně se s ní probojoval až do semifinále Ligy mistrů.

Aston Villa se stane devátýmk klubem jeho trenérské kariéry, která odstartovala před 18 lety. Během ní mimo jiné vedl také Valencii nebo Spartak Moskva.

Proti Newcastlu United by ale ještě Emery na lavičce podle všeho sedět neměl, jeho debut v novém prostředí by měl přijít až v následujícím domácím klání s Manchesterem United.

Na Haalanda nedosáhne ani Mbappé, rekord Neymara bude překonán, tvrdí manažerka norského střelce