Již brzy ovládneme Premier League, věří šéf lavičky Newcastlu. Tímto argumentuje

Již brzy ovládneme Premier League, věří šéf lavičky Newcastlu. Tímto argumentuje

Ještě před rokem netušili, zdali se jim podaří v nejvyšší anglické soutěžit udržet. Potom ale přišla finanční injekce od nových Saúdských vlastníků a rázem se z Newcastlu United stal nejbohatší fotbalový klub světa. Teď jeví ty nejvyšší možné ambice. 

Když vám štěstí klepe na dveře, nebudete váhat a pochopitelně mu otevřete. Stejně tak to bylo v případě severoanglických Strak, které měly co dělat, aby se v Premier League vůbec udržely. Bohatý šejk Mohammed bin Salman se však objevil jako dar z nebes. Byl to člověk, který měl velký sen, a pouze si hledal vhodný klub, u kterého by jej mohl realizovat. Štěstí padlo právě na Newcastle.

Už v lednu během zimního přestupového období se investovaly do kádru desítky milionů liber. A utrácení pokračovalo následně v létě, kde se ta částka přehoupla přes dvě stě milionů. Celá mentalita uvnitř klubu se rázem změnila, že i manažer nyní nepochybuje, že by tento tým neměl dominovat světovému fotbalu. A to se nebavíme o nějaké velmi vzdálené budoucnosti…

„Nerad bývám tím typem člověka, který se uchyluje k různým predikcím, ovšem tady musím přiznat, že má tento projekt skutečně velký potenciál. Já sám nepochybuji o tom, že bychom se zanedlouho nemohli rovnat světové konkurenci, jakou představuje PSG, Manchester City, Real Madrid nebo Bayern Mnichov,“ prozradil současný lodivod Newcastlu United Eddie Howe, který své mužstvo naposledy dovedl k výhře 2:1 nad Tottenhamem. A to navíc na hřišti soupeře.

„Lidé mohou vidět náš progres za ani ne rok. Již teď máme ambice zabojovat o Evropu. Dá-li štěstí, tak dokonce i o Ligu mistrů. A jakmile se jednou dostaneme do Ligy mistrů, velké přestupy již půjdou samy,“ potvrdil šéf lavičky klubu, který se netají zájmem o takové hráče, jako jsou dokonce Neymar či Mbappé.

„Všichni víme, co se změní v den, co si zajistíme účast v nejvyšší evropské soutěži. To je náš cíl pro tuto chvíli. Jelikož vím, co se děje za oponou, tak mohu potvrdit, že jsou naše plány vskutku velkolepé. Jsme na začátku toho nejperspektivnějšího projektu v dějinách fotbalu. Naše ambice jsou jen ty nejvyšší, brzy můžeme ovládnout i Premier League,“ prohlásil manažer aktuálně čtvrtého celku tabulky pro server SPORTbible.