Domácí prostředí nám velí vyhrát, burcuje Svědík. Chceme skupinu ještě více zamotat, dodává Kadlec

Domácí prostředí nám velí vyhrát, burcuje Svědík. Chceme skupinu ještě více zamotat, dodává Kadlec
OBSAHUJE VIDEO

Aktuálně desátý tým FORTUNA:LIGY z Uherského Hradiště má před sebou své poslední domácí vystoupení v základní skupině Evropské konferenční ligy. V nejmenším prvoligovém městě Česka se představí ve čtvrtek večer bundesligový 1.FC Köln.

Oba celky na sebe poprvé narazily uprostřed září a tehdy se radoval trojnásobný německý šampion, který triumfoval 4:2, s tím, že o svém triumfu rozhodl až v poslední půl hodině.

Za moravské mužstvo tehdy skórovali v úvodu druhého dějství Kalabiška (v soutěži se mimochodem trefil celkem třikrát) s Petrželou, kteří pravděpodobně budou v sestavě také dnes.

Slovácko je ve skupině D sice poslední, ale má stejně bodů jako předposlední Kolín a na druhé místo, které drží Nice, ztrácí jen bod. Tři body by ho tak velmi výrazně přiblížily k evropskému přežití.

"Nepřemýšlím nad tím, co nám stačí a co ne. Domácí prostředí nám velí vyhrát. Ve skupině Konferenční ligy jsme před svými fanoušky ještě neuspěli. Všichni jim chceme v posledním domácím zápase dopřát radost z vítězství. Pro něj uděláme všechno," uvedl na předzápasové tiskové konferenci kouč Martin Svědík.

Spolu s ním byl přítomen také druhý nejzkušenější člen kádru Michal Kadlec, který strávil v nejvyšší německé soutěži několik let. I on pověděl, že jdou do utkání s tím, že chtějí vyhrát a před domácím publikem uspět.

"Až po čtvrtečních zápasech budeme samozřejmě vědět víc. Ale na remízu se nehraje. Chceme skupinu ještě více zamotat. Když už jsme sebrali vítězství v Nice, chceme v tom dál pokračovat a navázat na výkony a pasáže z domácích zápasů s Partizanem a právě i z Nice. Od nás to mělo slušné parametry a oba zápasy mohly skončit jinak než dopadly," upozornil stránkami fcslovacko.cz citovaný exsparťan.

Vitík s Kovářem ještě nejsou na velký fotbal připravení. Pozice Priskeho? Já bych začal čistkou v kádru, říká Pulpit o Spartě