Brighton ukrývá ve svých řadách diamant. Kdo se o něj uchází a kolik za něj bude muset zaplatit?

Brighton ukrývá ve svých řadách diamant. Kdo se o něj uchází a kolik za něj bude muset zaplatit?

Ve svých dvaceti letech už stihl nastoupit do pětadvaceti reprezentačních zápasů za A mužstvo. Vstřelil v nich dva góly. Loni se stal prvním hráčem narozeným v 21. století, který skóroval v jihoamerické kvalifikaci mistrovství světa. V anglické nejvyšší soutěži má za sebou dvacet startů a už stihl zaujmout větší adresy, než ve které se teď nachází. Dvacetiletý ekvádorský záložník Moises Caicedo, v současné době hráč Brightonu, se pomalu ale jistě stává horkým zbožím.

Dříve působil v ekvádorském Independiente del Valle. Díky velmi dobrým výkonům v tamní lize, i v zápasech jihoamerické obdoby Ligy mistrů Copa Libertadores, dokázal zaujmout několik evropských klubů. Nakonec se jeho prvním evropským domovem stal American Express Community Stadium. Ve svém současném klubu se stal stálicí v základní sestavě, díky čemu si ho všímají větší kluby.

Mezi zájemce se řadí Liverpool s Arsenalem. Také Chelsea, která už přišla s konkrétní nabídkou na 45 milionů liber. Předpokládá se, že se tato trojice zájemců do otevření lednového přestupového okna ještě rozroste. Do hry o Caiceda by se dle Football London měl zapojit i Manchester United, který je pro mladého záložníka „vysněným klubem“.

Dle deníku The Mirror vedení osmého týmu tabulky svého středopolaře za méně než 85 milionů liber nepustí. Blues tedy budou muset svou nabídku skoro zdvojnásobit a ostatní zájemci si připravit odpovídající sumu, která by protistranu k prodeji přesvědčila. Pokud k nějakému přesunu opravdu dojde, pro Brighton to bude z hlediska finanční stránky obrovský zisk, jelikož ho do svých řad získali za pouhých 4,5 milionů liber.