Události 14. kola FORTUNA:LIGY: Jirka odehrál nejlepší duel za Plzeň, Slavii kromě Olayinky pomohlo i video

Události 14. kola FORTUNA:LIGY: Jirka odehrál nejlepší duel za Plzeň, Slavii kromě Olayinky pomohlo i video
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Zatímco Sparta kvůli přeloženému utkání Slovácka v Evropské konferenční lize odpočívala, Plzeň si s chutí zastřílela a nedala šanci Zlínu. Podobně dopadlo i malé pražské derby, i přes počáteční vedení Bohemky s přehledem uspěla Slavia. Baník nečekaně udeřil ze vzduchu, FORTUNA:LIGA má poté nového nejlepšího střelce. 

Nečekaný úder beků Baníku

Baník pod Pavlem Hapalem roste, což potvrdil v domácím utkání 14. kola s Mladou Boleslaví. O svém vítězství 3:1 rozhodl ze vzduchu, neboť všechny tři góly zařídili domácí hráči hlavou. Hned dva obstarali obránci – vůbec poprvé se v sezóně trefil Jiří Fleišman, druhý zásah připsal Michal Frydrych. Skóre uzavel navrátilec do sestavy domácích Almási.

„Standardní situace trénujeme od začátku sezóny, ale ne vždy se to sejde v zápasu. Dnes se to sešlo a byli jsme v místech, kde jsme měli být,“ hlásil autor první branky Michal Frydrych.

„Na poslední chvíli jsem křikl na Laca Almásiho, viděl jsem, že se chystá hlavičkovat v záklonu a já měl o něco lepší postavení. Míč mi pustil a já to trefil dobře křížem. Jsem rád, že nám to pomohlo, díky tomu jsme se mohli uklidnit,“ těšilo Frydrycha, který zažil takové malé déja-vu . Svůj první gól si totiž připsal také v domácím utkání, proti Zlínu taktéž otevíral skóre a i výsledek byl stejný, tedy 3:1.

Baník díky vítězství přeskočil svého sobotního soupeře a posunul se do prostřední skupiny. To Mladá Boleslav se těsně před koncem podzimní části propadla na jedenáctou příčku.

Foto: Wisla Kraków