Barcelonský Ter Stegen stanovil nový rekord LaLigy. V této sezoně na něj našly recept pouze dva kluby z dvanácti...

Barcelonský Ter Stegen stanovil nový rekord LaLigy. V této sezoně na něj našly recept pouze dva kluby z dvanácti...

I když je ve španělské nejvyšší soutěži odehráno už dvanáct kol, Barcelona v nich inkasovala pouze čtyři góly, což je s přehledem nejlepší defenzivní bilance nejen v celé LaLize, ale i v celé vyspělé Evropě.

Na Xaviho soubor ze Spotify Camp Nou navíc k tomuto datu nalezly recept pouze dva týmy, a sice Real Madrid a Real Sociedad San Sebastian, s tím, že před domácím publikem v Katalánsku ještě neinkasoval.

I díky dotyčné skvostné bilanci mohl třicetiletý německý strážce svatyně Marc-André ter Stegen ustanovit nový rekord Primera División.

Čtyřnásobný mistr Španělska s minulostí v Borussii M'gladbach, který stál Barcu svého času pouze 12 milionů eur a bohatě se jí vyplatil, dokázal udržet během zmíněných dvanácti kol hned deset čistých kont.

A tolik nul za zmíněný časový úsek ve španělské lize ještě nikdo nikdy nenasbíral. Svou úctyhodnou bilanci zaokrouhlil o víkendu na půdě Valencii (0:1) a pokračovat v ní může i pátý listopadový den proti Almeríi.

Jak však připomněl španělský list mundodeportivo.com, v Lize mistrů už tak slavná čísla jednička šestadvacetinásobného mistra země v žádném případě nemá.

V pěti zápasech Ligy mistrů totiž Ter Stegen inkasoval již desetkrát, což je naprostý kontrast oproti jeho španělské bilanci s průměrem 0,33 gólu na utkání.

Je však pravdou, že v rámci střetů s Bayernem a Interem žádné velké kiksy nevyrobil a za inkasované branky vesměs nemohl.

Brighton ukrývá ve svých řadách diamant. Kdo se o něj uchází a kolik za něj bude muset zaplatit?