Trenér Horejš mi říkal, že je ze mě vlastně už halvbek. Ale baví mě to, usmívá se jablonecký Šulc

Trenér Horejš mi říkal, že je ze mě vlastně už halvbek. Ale baví mě to, usmívá se jablonecký Šulc

Protože Jablonec před střetem s Dynamem České Budějovice (3:0) čtyřikrát za sebou neskóroval, k prolomení oné nelichotivé série byl mimořádně motivovaný.

A na Střelnici se mu to povedlo. Hosté z jihu země poprvé v sezoně 2022/2023 na soupeřově hřišti neskórovali a na severočeské půdě se dostali jen do jednoho střeleckého zakončení.

"Mezi hráči bylo cítit, že už to prostě musíme zvládnout," ozřejmil v rámci interview pro fkjablonec.cz plzeňský host v zelenobílých službách Pavel Šulc.

Jednadvacetiletý mladík, jenž v minulosti prošel Opavou, Jihlavou i Dynamem, mimochodem v nejvyšší tuzemské soutěže prolomil střelecké mlčení téměř po roce a rád by věřil, že už dokázal střeleckou smůlu prolomit.

Jako samozřejmost to však nebere a za pravdu mu dávají čísla. I když už hraje nejvyšší soutěž několik let, jeho dosavadním maximem jsou dvě trefy za sezonu, což na ofenzivně laděného záložníka až taková sláva není...

"Snažím se na tom zakončení makat a pracovat. Nechci říct, že se to tímto momentem protrhlo. Protože, když jsem loni gól dal, tak se taky říkalo, že jsem to protrhl a stejně tomu tak nebylo. Musím dál pokračovat v tvrdé práci," pronesl svěřenec Davida Horejše, jehož celek právě figuruje na desáté příčce tabulky.

Někdejší mládežnický reprezentant Česka nastoupil proti Budějovicím na pravé straně zálohy. Je právě tohle post, který mu vyhovuje vůbec nejvíc?

"Vždycky jsem byl spíš jako podhroťák. Trenér mi teď říkal, že je ze mě vlastně už halvbek. Ale baví mě to. Vyhovuje mi, když se běháním můžu dostat do hry a jít jeden na jednoho, kdy můžu jít proti tomu hráči a zkusit mu udělat kliku," vyčíslil klady nové pozice v sestavě.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.