Noví jihlavští trenéři mají z tréninků v tomto týdnu výborný pocit. Před jakými oporami Vyškova varují?

Noví jihlavští trenéři mají z tréninků v tomto týdnu výborný pocit. Před jakými oporami Vyškova varují?

Nový trenérský štáb Jihlavy v čele s Ondřejem Smetanou začal svou misi porážkou s první Příbramí, s tím, že může vše napravit v domácí derniéře proti čtvrtému Vyškovu, který dorazí na Vysočinu již první listopadový pátek.

Loňský druholigový nováček, který hraje v Drnovicích a jehož dlouhá léta trenérsky vede Jan Trousil, nasbíral většinu ze třiadvaceti získaných bodů doma, nicméně ani sedm venkovních bodů není žádná tragédie. Jaké má největší přednosti podle nového asistenta jihlavského kolektivu Michala Vávry?

Kouč v rámci studia předností celku MFK vypíchl hned devět tváří. "Vyškov disponuje kvalitním týmem, který je velmi dobře poskládaný a nikoli náhodou patří do horní části tabulky. Výraznými individualitami disponuje zejména na křídlech, kde nastupují rychlostně a technicky vybavení Kanakimana a Elandi. Jsou navíc góloví. Tým má velmi kvalitní přechod do protiútoku, přičemž se na hrotu opírá o zkušeného Vintra. Velmi pracovití jsou střední záložníci Lahodný a Cabadaj, obrana se opírá o vynikající hlavičkáře Dweha, Matyse či Štěpánka. V bráně nastupuje talentovaný gólman Kinský, který má velmi kvalitní hru nohou," vyzdvihl největší individuality nejbližšího soupeře odborník, jehož hodnocení si lze přečíst na webu fcvysocina.cz.

Jaké parametry bude muset mít jihlavská hra, aby vedla k plnému počtu bodů? Zatím naposledy totiž Vysočina nestačila na Vyškov 1:2 a nedalekému protivníkovi tak má co oplácet...

"Musíme eliminovat vyškovský rychlý přechod do útoku, stejně tak si musíme dát velký pozor na nebezpečně zahrávané standardky. Uděláme samozřejmě maximum pro to, abychom tým co nejlépe na utkání připravili. Výsledkově nevydařené utkání s Příbramí jsme si důkladně rozebrali a nyní máme výborný pocit z tréninků. Věříme, že mančaft bude schopen navázat na domácí vítězství proti Slavii B," doplnil Vávra.

Jihlavě bude v pátek chybět Piško, který pyká za osm žlutých karet, mimo hru bude kvůli zlomené ruce také Křivánek a nejistý je start Křišťála, jenž se po vynucené pauze teprve postupně zapojuje do tréninkových jednotek.

Horváth, Siegl, Blažek, Vaniak, Vlček i Šilhavý. Všechny ligové legendy už se dívají Petrželovi pouze na záda