Sivasspor charakterizuje jedno slovo a sice efektivita. Proměňují takřka všechny svoje šance, zní z Edenu

Sivasspor charakterizuje jedno slovo a sice efektivita. Proměňují takřka všechny svoje šance, zní z Edenu
OBSAHUJE VIDEO

První podmínka pro dobrý zápas byla splněna. Slávisty požene v posledním utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy proti tureckému Sivassporu vyprodaný Eden.

Aby sešívané "S" v pohárech přežilo zimu, potřebuje získat více bodů než Kluž, kterou čeká střet s Ballkani. Při rovnosti bodů by šel dál kvůli lepší bilanci ze vzájemných utkání rumunský šampion.

"Chceme podat lepší výkon, než který jsme podali v Turecku. Chceme zvítězit, to jediné můžeme ovlivnit. Ať to v Kluži dopadne jakkoliv, pořád je to zápas o body, prestiž, koeficient. Chceme potěšit fanoušky, důvodů utkání zvládnout je celá řada," vyčíslil hlavní kouč Jindřich Trpišovský, jehož vyjádření nabídl web slavia.cz.

 

První vzájemný zápas v Turecku dopadl 1:1. "V celé skupině je charakterizuje jedno slovo, tím je efektivita. Proměňují takřka všechny svoje šance. Musíme se z prvního utkání poučit a předvést lepší výkon," doplnil šestačtyřicetiletý expert z Fortuna arény.

Předzápasové tiskové konference se účastnil také důležitý stoper posledních týdnů Taras Kačaraba. Ten je s ohledem na případný postup stále optimista. "Víme, že to nemáme ve vlastní moci. Připravujeme se jako obvykle, věřím, že zvítězíme. Ballkani má kvalitní tým schopný v Kluži bodovat, uvidíme po zápase, jak to celé dopadne. Těším se hodně na atmosféru. Fanouškům mockrát děkuju, byli za námi v Prištině, v Ďolíčku, jezdí za námi všude. Snad se jím ve čtvrtek odměníme dobrým výkonem a uspějeme," zakončil exliberecký střední obránce.

Předpokládané sestavy:

Slavia: Kolář - Masopust, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek - Tiéhi, Oscar - Douděra, Lingr, Olayinka - Tecl.

Sivasspor: Yildirim - Paluli, Gutas, Appindangoyé, Erdal - Yalcin, Charisis - Yesilyurt, Ulvestad, Gradel - Angielski.

Absence:

Usor (3 ŽK), Hromada (disc. trest + není na soupisce), Bořil, Hovorka (oba zranění + nejsou na soupisce), Jurečka (není na soupisce), Holeš, Mandous, Provod, Schranz, Ševčík, Traoré (všichni zranění) - Camara, Cofie, Okumus, Satilmis, Yigiter (všichni nejsou na soupisce), James (zranění), Ciftci (nejistý start).

Stále jsou ale ve hře body pro český koeficient a peníze do klubové kasy, neskrývá upřímnost šéf Slovácka