Nad Kloppem se blýska, hromy divo bijú. Kouč Liverpoolu měl dostat z vedení první výstrahu

Nad Kloppem se blýska, hromy divo bijú. Kouč Liverpoolu měl dostat z vedení první výstrahu

Pozice muže, který Liverpoolu dva roky nazpět zajistil první titul v Premier League po třiceti letech už není tak neotřesitelná jak bývala. Podle anglických novinářů už měl Klopp po nepovedeném začátku sezóny dostat první výstrahu od šéfů klubu.  

Šéfové americké Fenway Group, která vlastní fotbalový Liverpool měli podle zdrojů anglického deníku Mirror varovat Jürgena Kloppa, že je pozice na lavičce Liverpoolu není neotřesitelná. Stalo se tak po velmi špatném startu do sezóny, kdy Reds po dvanácti zápasech s bilanci čtyři výhry, čtyři remízy a čtyři prohry okupují až deváté místo Premier League, přičemž především poslední dvě prohry s Nottinghamem a Leedsem podle všeho značně nabourali sebevědomí týmu, který před sezónou plánoval prohánět Manchester City.

"Liverpool přichází o status, kdy se jej soupeři už dopředu báli a letošní sezona je tak mnohem horší než ta, ve které obhajoval titul. Teď je to úplně jiné, Liverpool to ví. Mají ty zkušenosti za sebou a pro jejich výkony v této sezoně neexistuje žádná omluva. Vyhlídky Liverpoolu se od začátku sezony změnily. Už nejsou uchazeči o titul v Premier League, musí se dostat do první čtyřky a zajistit si účast v Lize mistrů, to je tak jednoduché," komentoval situaci pro Mirror fotbalový expert Paul Merson, s tím, že vedení se musí rozhodnout, zda Kloppa podrží a pokud ano, tak mu podle Mersona musí poskytnout peníze na přezbrojení kádru.

Zároveň se nicméně v Anglii významně spekuluje kdo by eventuálně mohl Kloppa nahradit. Podle kursů sázkových kanceláří je favoritem Kloppův dosavadní asistent Pep Lijnders a to v kursu 3,50, následovaný duem Thomas Tuchel (5,00) a Steven Gerrard (5,50). Až za nimi je pak podle předpokladů bookmakerů kouč Bayernu Julian Nagelsmann (7,50). Všechno nicméně závisí především na osudu Kloppa. Jeho status na Anfield Road je po minulých úspěších velmi vysoko, další tápání v Premier League a třeba absenci v příštím ročníku Ligy mistrů by nicméně německý mág ustát nemusel. O víkendu jede Liverpool na Tottenham Hotspur Stadium.