Tévez si premiérové trenérské angažmá příliš neužil. V argentinském Rosariu končí po necelých pěti měsících

Tévez si premiérové trenérské angažmá příliš neužil. V argentinském Rosariu končí po necelých pěti měsících

První trenérské angažmá bývalého argentinského fotbalisty Carlose Téveze trvalo čtyři a půl měsíce. Kvůli nejasné situaci před volbami do vedení klubu se vzdal trenérské funkce v Rosariu Central. Smlouvu měl přitom teprve od června.  

"Nepřišel jsem tady dělat politiku. Není to férová hra," řekl Tévez. V půlce prosince se totiž uskuteční volby vedení klubu a není jasné jeho další směřování či jaký bude mít trenér k dispozici tým. "Nebudu pokračovat. Nechci být překážkou," dodal. Tévez, známý jako "Apač", končí své první působení v čele klubu s bilancí šesti výher, jedenácti remíz a sedmi porážek ve 24 zápasech. Rosario Central skončilo v osmadvacetičlenné nejvyšší soutěži na 20. místě.

Podle informací z kuloárů je za Tévezovým odchodem opravdu politika, když jedna ze skupin bojujících o ovládnutí fotbalového klubu z Rosaria Téveze označila za nezkušeného a nehodného vést klub. Pro trojnásobného jihoamerického fotbalistu roku, vítěze Premier League s oběma manchesterskými kluby, mistra Itálie s Juventusem i argentinské ligy (s Bocou Juniors) se opravdu jednalo o první angažmá, když se dal na trenérskou dráhu teprve koncem června krátce po uzavření hráčské kariéry.

Jeho největším úspěchem v první funkci tak podle bude shodou okolností včera uzavřený odchod supertalentovaného ofenzivního záložníka Facunda Buonanotteho, kterého v jeho sedmnácti letech podepsal za deset milionů liber anglický Brighton. Podle Téveze, který mladíka poslední měsíce vedl, se jedná o jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů v Jižní Americe, který mu pohybem údajně připomíná Lionela Messiho.