Udělal správné rozhodnutí pro Paříž, ale ne pro sebe, zkritizoval Ibrahimovič setrvání Mbappého v Parku princů

Udělal správné rozhodnutí pro Paříž, ale ne pro sebe, zkritizoval Ibrahimovič setrvání Mbappého v Parku princů

Podle bývalého hráče Paříže Zlatana Ibrahimoviče se Kylian Mbappé podpisem nové pohádkové smlouvy v Parku princů stal “větším než klub” a to údajně nemůže do budoucna dělat dobrotu. Věhlasný švédský útočník AC Milán se opřel též do hráčovy rodiny. 

"Udělal správné rozhodnutí pro Paříž, ale ne pro sebe. Dostal se do pozice, kdy je důležitější než klub, který mu dal klíč ke všemu. Ale nikdy nejste důležitější než klub," prohlásil v rozhovoru pro francouzskou televizní stanici Canal Plus Zlatan Ibrahimovič o hojně propíraném vztahu mezi vedením PSG a jeho největší hvězdou.

Francouzský deník Le Parisien na konci října uvedl, že Mbappé má od května rekordní smlouvu na 630 milionů eur hrubého a především značný vliv na vedení klubu. 

Podle dlouhodobých spekulací médií - Le Parisien nebyl zatím na základě nově získaných informací příliš konkrétní - měl s podpisem smlouvy získat Kylian Mbappé právo  rozhodovat o přestupech, eventuelně o změnách na postu trenéra i sportovního ředitele.

Zároveň se přitom objevují zprávy, že nejlépe placený hráč týmu není v PSG spokojený, podle novinářů mů žárlit na formu Neymara, požadovat jeho odchod a zároveň vyhrožovat tím vlastním. Zájem už měl údajně projevit Liverpool a Real Madrid. 

"Ibra" nicméně v daném kontextu zkritizoval i Mbappého okolí  a především rodinu. "Když je dítě dobré, může si snadno vydělat peníze. Jeho rodiče se stali právníky, agenty, trenéry, což je problém. Dnešní generace je taková, že otcové, matky a další lidé kolem hráčů ze sebe dělají hvězdy, vyjadřují se v médiích. Ale měli by raději mlčet," konstatoval útočník, který je znám jak svým fotbalovými schopnostmi, díky nimž vedle PSG prošel velkokluby jako juventus, Inter, Barcelona nebo Manchetster United, tak svými prostořekými hláškami.

Carlos Tévez si premiérové trenérské angažmá příliš neužil. V argentinském Rosariu končí po necelých pěti měsících