Zinedine Zidane se vrací do role trenéra. Který tým za pár měsíců vyzkouší jeho trenérské metody?

Zinedine Zidane se vrací do role trenéra. Který tým za pár měsíců vyzkouší jeho trenérské metody?

Legenda francouzského fotbalu se dočkala a více než rok po konci na lavičce Realu Madrid se začíná připravovat na návrat do trenérského křesla. Není to žádný z bohatých klubů, o kterých se ve spojitosti se Zidanem v posledních měsících spekulovalo, veleúspěšný kouč se dočkal vysněných Les Bleus.    

Turnaj v Kataru bude poslední reprezentační akcí pro Didiera Deschampse, od příštího roku národní tým Francie převezme Zinedine Zidane. S touto informací přišel španělský deník Libertad Digital, podle kterého se francouzský svaz rozhodl, že bez ohledu na úspěch Mbappého, Benzemy a spol. v Kataru Deschamsovi neprodlouží smlouvu, která vyprší na konci roku, a do funkce instaluje Zidana, který o ni dlouhodobě měl zájem a se kterým má být francouzský fotbalový svaz předběžně domluvený. 

Legendě, která posbírala tituly mistra světa, mistra Evropy nebo několikánasobného vítěze Ligy mistrů jako hráč a dokázala vyhrát Ligu mistrů (a španělskou La Ligu) i jako trenér se tak splní velký sen. V minulosti totiž francouzským novinám L'Equipe řekl: „S Les Bleus jsem ještě neskončil. Doufám, že se jednou stanu trenérem Francie. Kdy? To nezáleží na mně. Je to vrchol. Takže od té doby, co jsem si tím prošel a teď jsem trenérem, je francouzský tým pevně ukotven v mé hlavě. Moje nejhlubší touha je ta tam. Francouzský národní tým je to nejkrásnější, co existuje," prohlásil Zidane. 

Pokud se informace opravdu potvrdí, padnou všechny spekulace, které jednoho z nejžádanějších trenéru současnosti postupně spojovaly s největšími evropskými velkokluby. V létě se třeba Zidanovo jméno objevovalo ve spojitosti s křeslem na Old Trafford (kde nakonec Manchesteru United  vládne Erik ten Hag) nebo ve spojitosti s možným návratem na San Bernabeu, kde měl v Realu vystřídat údajně do důchodu směřujícího Ancelottiho . Během podzimu se pak spekulovalo o jeho návratu na další bývalé místo činu, na Allianz Stadium, kde domácí zápasy hraje v letošní sezóně se trápící Juventus Turín. Nakonec ale podle všeho Zinedine Zidane zakotví na Stade de France.