Bayern si veze výhru z Berlína, Hložek se gólem a asistencí podílel na demolici Unionu

Mönchengladbach ukončil v předehrávce 13. kola bundesligy období tří zápasů bez vítězství výhrou 3:1 nad Stuttgartem. Borussia se v neúplné tabulce posunula na sedmé místo, VfB je dva body nad pásmem sestupu patnáctý.

Mönchengladbach nastartoval gólem už ve 4. minutě německý reprezentant Jonas Hofmann, jenž se vrátil do sestavy po dvou zápasech po zranění. Ve 25. minutě zvýšil Marcus Thuram a devátou brankou se dotáhl na nejlepší kanonýry sezony Niclase Füllkruga z Brém a Christophera Nkunkua z Lipska.

Stuttgart snížil ve 35. minutě díky Tiagu Tomásovi a mohl nadále doufat v první venkovní vítězství v roce 2022. Nedosáhl však ani na vyrovnání, v nastavení pečetil výhru domácích Patrick Herrmann.

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 13. kole německé ligy porazili 3:2 Herthu Berlín a minimálně do neděle se posunuli na první místo tabulky. Dvěma góly se na výhře podílel Eric Choupo-Moting.

V Berlíně padlo všech pět branek už v prvním poločase. Bayern šel do vedení po Musialově trefě, poté se dvakrát prosadil Choupo-Moting a v posledních sedmi soutěžních zápasech zaznamenal devět branek.

Domácí se dostali zpět do hry v závěru poločasu. Ve 40. minutě snížil Lukebakio a pak se z penalty prosadil Selke. Neuerovi, který se do branky Bayernu vrátil po sedmizápasové pauze zaviněné zraněním ramena, nedal šanci.

Po přestávce Bayern těsné vedení uhájil a s náskokem dvou bodů se posunul na první místo tabulky před Union Berlín. Druhý celek bundesligy má však k dobru nedělní zápas v Leverkusenu.

Třetí příčka patří se ztrátou bodu na Union Dortmundu, který si poradil 3:0 s Bochumí. Dvěma góly se na výhře nad předposledním týmem tabulky podílel Youssoufa Moukoko.

Německý útočník ve třech dosavadních sezonách v bundeslize zaznamenal 11 branek, z toho šest v tomto ročníku, a na desetigólovou hranici dosáhl jako nejmladší hráč v historii soutěže. Ve věku 17 let a 350 dní překonal rekord Floriana Wirtze (18 let a 145 dní).

Souboj českých reprezentantů v zápasu Brém s Schalke vyzněl lépe pro brankáře Jiřího Pavlenku, jenž Werderu přispěl k výhře 2:1. Alex Král v dresu hostů, kteří prohráli posedmé za sebou a jsou poslední, odehrál celý zápas.

Brémy vedly 2:0 a o třetí čisté konto v sezoně Pavlenku připravil až v předposlední minutě Drexler. Werder je díky výhře na sedmém místě, těsně pod pohárovými příčkami.

Fotbalisté Bayeru Leverkusen deklasovali ve 13. kole německé ligy Union Berlín 5:0, který tak téměř po dvou měsících přišel o vedení v tabulce. K vysoké výhře přispěl svým prvním gólem v bundeslize Adam Hložek, jenž navíc přihrál na pátou branku.

Bayer se dostal do vedení v úvodu druhé půle, roh Demirbaye propadl až k Andrichovi, který z blízka překonal brankáře Grilla. Zápas poté rozhodly ve prospěch domácích dvě rychlé branky Diabyho z brejků v 56. a 58. minutě.

V 68. minutě vstřelil svoji první branku v nejvyšší německé soutěži Hložek. Střílený centr Amiriho usměrnil efektně patičkou na zadní tyč. O osm minut později si český útočník připsal ještě asistenci, kdy průnikovou přihrávkou našel Bakkera, jenž zakončil přesně. Druhý český útočník Patrik Schick nebyl v nominaci kvůli zranění lýtka.

Leverkusen se po vysoké výhře posunul na čtrnácté místo tabulky, dosavadní lídr Union je druhý dva body za mistrovským Bayernem Mnichov.

Bundesliga - 13. kolo:

Mönchengladbach - Stuttgart 3:1 (4. Hofmann, 25. Thuram, 90.+4 Herrmann - 35. Tomás)

Augsburg - Eintracht Frankfurt 1:2 (1. Berisha - 13. Rode, 64. Knauff)

Dortmund - Bochum 3:0 (8. a 45.+2 Moukoko, 12. Reyna z pen.)

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 2:3 (40. Lukebakio, 45. Selke z pen. - 37. a 38. Choupo-Moting, 12. Musiala)

Hoffenheim - Lipsko 1:3 (50. Rutter - 17. a 57. Nkunku, 69. Olmo)

Mohuč - Wolfsburg 0:3 (33. Wimmer, 70. Arnold, 84. Baku)

Brémy - Schalke 2:1 (30. Fullkrug, 76. Ducksch - 89. Drexler)

Leverkusen - Union Berlín 5:0 (47. Andrich, 56. a 58. Diaby, 68. Hložek, 76. Bakker)

Freiburg - Kolín nad Rýnem 2:0 (53. Čong U-jong, 64. Gregoritsch)