Félix zachránil bod Atlétiku, Barcelona při Piquého rozlučce porazila Almeríu, Real poprvé v sezóně prohrál

Barcelona při rozlučce Gerarda Piquého s kariérou porazila 2:0 Almeríu a minimálně dočasně se posunula na první místo španělské ligy. Tabulku vedou o dva body před Realem Madrid, který překvapivě zaznamenal první porážku sezóny na hřišti Valllecana.

Barcelona sice měla od začátku převahu, ale prosadila se až po přestávce. V prvním poločase mohl domácí poslat do vedení nejlepší střelec La Ligy Robert Lewandowski, ale z penalty neuspěl.

Katalánský celek se dočkal po třech minutách druhého poločasu, kdy se prosadil Dembélé. Druhou branku po hodině hry přidal De Jong a definitivně zajistil Piquému vítěznou rozlučku s kariérou.

Pětatřicetiletý stoper během 14 let v Barceloně s klubem získal mimo jiné osm titulů a třikrát s ním vyhrál Ligu mistrů. Za Španělsko si připsal 102 startů a vyhrál s ním mistrovství Evropy i světa.

Barcelona vyhrála i třetí ligový zápas po porážce v El Clásicu s Realem a rivala v tabulce o dva body přeskočila. Obhájci titulu ale k zápasu 13. kola nastoupí až v pondělí proti Vallecanu.

Bilbao nevyužilo v předehrávce 13. kola šanci na posun na třetí místo tabulky španělské ligy. Athletic podlehl 1:2 na hřišti Girony, která z předchozích sedmi zápasů získala jen tři body za remízy.

Všechny branky padly v průběhu jedenácti minut v závěrečné fázi zápasu. Španělského reprezentačního gólmana Unaie Simóna v brance Bilbaa překonal v 68. minutě hlavou David López a o osm minut později zvýšil po brejku Iván Martín, jenž hrál první zápas po čtyřměsíční zdravotní pauze. Favorizovaný Athletic v 79. minutě díky prudké střele Gorky Guruzety snížil, na body však nedosáhl.

Bilbao tak zůstalo v tabulce šesté. Girona, jež v předchozím kole uhrála remízu na hřišti Realu Madrid, poskočila ze sedmnáctého místa na dvanácté tři body nad hranici sestupu.

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve 13. kole španělské ligy s Espaňolem Barcelona 1:1, bod jim v závěru zachránil portugalský útočník Joao Félix. Tým z hlavního města vyhrál pouze jedno z posledních šesti soutěžních utkání a je v neúplné tabulce na třetím místě.

Hosté přitom hráli již od 29. minuty o deseti, poté co Cabrera fauloval unikajícího Moratu a za zmaření jasné brankové příležitosti dostal červenou kartu. Atléticu se však nepodařilo početní výhodu v první hodině hry využít a do vedení šel tým z Barcelony. Nejlepší střelec Espaňolu Joselu vrátil přetažený centr hlavou na druhou tyč, kde se nacházel Darder, jenž z voleje zakončil přesně.

Atlético vyrovnalo zápas v 78. minutě díky střídajícím hráčům. Lemar vyslal za obranu přihrávku, kterou si zpracoval hrudí Félix a z úhlu razantní střelou propálil Lecomteho na bližší tyči. Závěrečný tlak domácích brankou neskončil.

Největší překvapení si pak LaLiga respektive její třinácté kolo schovala na pondělí, kdy první porážku v sezóně zaznamenal Real Madrid. Přijel si pro ni do Vallecana, které tak pokračuje ve zlepšených výkonech a po třetí výhře v řadě se uchází o evropské poháry. Proti Realu šli domácí do vedení po trefě Comesani, pak sice Real dvě góly Modriče a Militaa otočil, Rayo nicméně ještě do poločasu stihlo srovnat Garciou a v druhé půli cenné tři body domácím z penalty trefil Trejo.

La Liga - 13. kolo:

Girona - Bilbao 2:1 (68. López, 76. Martín - 79. Guruzeta)

Getafe - Cádiz 0:0

Valladolid - Elche 2:1 (40. Sánchez, 46. Mesa - 63. Josan)

Celta Vigo - Pamplona 1:2 (19. Aspas - 8. a 28. Ávila)

Barcelona - Almería 2:0 (48. Dembélé, 62. F. de Jong)

Atlético Madrid - Espanyol 1:1 (79. Félix - 62. Darder)

Sebastian - Valencie 1:1 (10. vlastní Guillamon - 25. Lino)

Villarreal - Mallorca 0:2 (32. Muriqi, 76. Ndiaye)

Betis - Sevilla 1:1 (43. Navas vl. - 81. Gudelj)

Rayo Vallecano - Real Madrid 3:2 (5. Comesaña, 44. Álvaro García, 67. Trejo (pen.) – 37. Modrić (pen.), 41. Militao)