Vyhlídky na další kariérní krok Tielemanse nejsou vůbec zlé. Už nyní Lišky tuší, že u nich nezůstane

Vyhlídky na další kariérní krok Tielemanse nejsou vůbec zlé. Už nyní Lišky tuší, že u nich nezůstane

Vyhlídky na další kariérní krok belgického záložníka nejsou vůbec zlé. Pětadvacetiletý Youri Tielemans se před čtyřmi lety upsal Leicesteru City, kam zamířil z AS Monaco, ale neočekává se, že dojde k prodloužení stávajícího kontraktu. Odchovanec Anderlecht má hned několik velkých obdivovatelů, kteří se jej pokusí zlákat do svých kabin.

Podle španělského portálu Fichajes se o jeho služby čerstvě hlásí Barcelona, která bude konkurovat dlouhodobému zájemci Arsenalu.

Tielemans je kmenovým hráčem Lišek od července 2019 a během své anabáze v Premier League stihl odehrát 173 zápasů, ve kterých si připsal 27 gólů a 25 asistencí.

Letos v létě vstoupil do posledního roku své smlouvy a již nyní se zdá být pravděpodobné, že se s ním Leicester City nedohodne na prodloužení spolupráce. Ze strany klubu by zájem byla, ale samotný hráč cítí, že se přiblížil čas učinit další kariérní posun.

Tielemans se vyprofiloval do role jednoho z nejlepších středopolařů na Ostrovy a o jeho služby se dlouhodobě zajímá celé řada klubů.

V minulosti jej do svých řad lákala londýnská Chelsea, již v lednu se očekává tuhý boj mezi Barcelonou a Arsenalem. Xavi v něm vidí dlouhodobou náhradu za Busquetse, navíc příchod Francka Kessiého nevyšel dle představ.