Bayern doma deklasoval Brémy, Dortmund padl na půdě Wolfsburgu

Brankář Jiří Pavlenka zneškodnil penaltu, fotbalisté Brém přesto ve 14. kole německé ligy utrpěli na hřišti vedoucího Bayernu Mnichov debakl 1:6. Třikrát překonal českého gólmana Serge Gnabry. Jeden z pronásledovatelů obhájců titulu Dortmund prohrál ve Wolfsburgu 0:2 a na čtvrtém místě tabulky už zaostává za lídrem o šest bodů.

Bayern poslal do vedení po šesti minutách Musiala, za chvíli vyrovnal Jung. Pavlenka následně vychytal Choupo-Motingův pokutový kop, do konce úvodního dějství ale ještě třikrát inkasoval. Dvakrát se prosadil Gnabry a jednou Goretzka. Gnabry zkompletoval hattrick v závěrečné desetiminutovce, konečný výsledek stanovil střídající Tel.

Mistrovský tým vyhrál pátý ligový zápas za sebou a navýšil vedení před Freiburgem v neúplné tabulce na čtyři body. Sedmé Brémy prohrály po dvou vítězstvích.

Vítězný gól Wolfsburgu proti Dortmundu vstřelil už v šesté minutě Van de Ven. Plný bodový zisk stvrdil v nastavení Nmecha. Wolfsburg bodoval v sedmém kole v řadě, poslední tři zápasy vyhrál a posunul se na osmou příčku. Borussii porazil v bundeslize poprvé od května 2015 po 14 zápasech, z nichž 13 prohrál. Vestfálský celek nebodoval v německé lize po třech výhrách.

Hertha Berlín prohrála ve Stuttgartu 1:2 a klesla na 16. pozici, která znamená účast v baráži. Vítězství domácích vystřelil v osmé minutě nastavení Mavropanos. V nominaci celku z německé metropole na zápas chyběl počtvrté v řadě záložník Vladimír Darida.

Předposlední Bochum zdolala Mönchengladbach 2:1 a na Herthu ztrácí jen bod.

Bundesliga - 14. kolo:

Wolfsburg - Dortmund 2:0 (6. Van de Ven, 90.+2 Nmecha)

Stuttgart - Hertha Berlín 2:1 (3. Guirassy, 90.+8 Mavropanos - 19. Lukebakio)

Bayern Mnichov - Brémy 6:1 (22., 28. a 82. Gnabry, 6. Musiala, 26. Goretzka, 84. Tel - 10. Jung)

Bochum - Mönchengladbach 2:1 (7. Antwi-Adjei, 11. P. Hofmann - 62. Pléa).