Příhodovi věřím, že chce fotbal dělat dobře. Petržela? Něco neuvěřitelného, měli bychom se mu poklonit, říká Pulpit

Příhodovi věřím, že chce fotbal dělat dobře. Petržela? Něco neuvěřitelného, měli bychom se mu poklonit, říká Pulpit
ROZHOVOR

Rozhodčí a jejich příklon k velkým značkám. Ožehavé téma, které českou ligou rezonuje silněji než kdy jindy. Hlavně po víkendu, v němž došlo ke dvěma dost ožehavým situacím. Zatímco ta na Slavii byla lehce sporná, o té v Plzni debat není. Utrpěl tím fotbal a hlavně VAR, jenž si po událostech 15. kola hodlá šéf komise rozhodčích Radek Příhoda vzít pod svá křídla. I o tom mluvil uznávaný trenér Martin Pulpit v rozhovoru pro eFotbal.cz.

“Říkal jsem to už minule a říkám to i teď. Těm velkým klubům, jako je Plzeň či Slavia, se u nás bohužel připískává. Přízeň rozhodčích mají na své straně. Přitom fotbal se má dělat hlavně pro fanoušky a nikoliv jen pro určitou skupinu lidí, která na něm finančně participuje,“ prohlásil Pulpit, podle nějž jsou teď na tahu hlavně majitelé klubů.

“Upřímně moc nechápu, že se proti tomu neozvou, že nikdo z nich nevystoupí a neřekne, že tahle to dál nejde. Vždyť do fotbalu dávají velké peníze a pak musí sledovat, jak o výsledku rozhoduje někdo od videa. To jim to fakt nevadí? Nebo se obávají toho, že když se ozvou, budou za to pykat? Tahle doba je snad už pryč. V čele komise nesedí člověk, který by se mstil,“ uvedl bývalý lodivod Baníku či Olomouce.

Na mysli měl samozřejmě Radka Příhodu. Odborníka, jenž touží po tom vrátit rozhodcovskému sboru vážnost a důvěru. “Radkovi věřím, že chce fotbal dělat správně. Když si vezme VAR pod sebe, bude to rozhodně krok správným směrem. Líbilo by se mi i to, kdyby to bylo jako v Německu, kde hlavní štáb VARu sídlí v Kolíně nad Rýnem. Pokud by se na všechna utkání dohlíželo z jednoho místa, s určitým počtem lidí, mohlo by to jednoznačně pomoci,“ podotkl Pulpit.

Byl to sprostý faul, ať se Chorý nechá vyšetřit, řekl ostře Luhový a opřel se do Plzně

Vůbec nejvíc se po víkendu samozřejmě řešil střet Tomáše Chorého s Asgerem Sörensenem. Útočník Plzně to po své hlavičce schytával ze všech stran, od Pulpita nálož ale nedostal. “Musíme mu věřit, že v tom nebyl úmysl. Nedokážu si představit, že hráč první ligy jde do souboje způsobem, aby toho druhého zranil. Vždyť jsou oba profesionálové a sportem se živí. Vycházím tedy z toho, že to byl jen okamžitý zkrat v rámci hodně vyhecovaného utkání. Pokud by šlo o cokoliv jiného, bylo by to hodně špatné. I proto věřím, že se Tomáš Chorý už podobných momentů ve své kariéře vyvaruje,“ řekl charismatický kouč.

Netřeba však hledat na minulém kole pouze negativa. Další skvělý výkon předvedl záložník Bohemians Roman Květ, který řídil obrat Klokanů v duelu se Zlínem. Nejdřív gól připravil, pak i sám vstřelil a jeho celek zvítězil 3:2. Přiblížil se tím Květův přestup do Sparty? “Já bych si samozřejmě přál, aby v Ďolíčku zůstal. Je to gólový hráč se skvělou kopací technikou, přesně takového Bohemka potřebovala. Byl bych rád, aby ještě nikam neodcházel a i jaro strávil tam, kde je,“ uvedl Pulpit.

A jaký názor má na mohykána v dresu Slovácka Milana Petrželu, který si v duelu s Pardubicemi připsal rekordní 465. ligový start? “Je to něco neuvěřitelného. A nejde jen o to, kolik toho tenhle chlapík odehrál. Na hřišti je Milan stále hodně nebezpečný, je to tahový a pořád skvělý fotbalista. Celá fanouškovská obec by se mu měla poklonit,“ uzavřel Pulpit. 

Vadí mi, že se k tomu Chorý nepostavil jako chlap. Franěk ať jde pěstovat brambory, říká Němeček