Někteří naši hráči jsou špatně mentálně nastavení, přiznává Svědík. Výkon na Spartě ho strašně zklamal...

Někteří naši hráči jsou špatně mentálně nastavení, přiznává Svědík. Výkon na Spartě ho strašně zklamal...
OBSAHUJE VIDEO

Slovácko má za sebou nejtěžší prohru podzimní části, když na Letné nestačilo na Spartu, jíž podlehlo jednoznačně 0:4.

Hosty z Uherského Hradiště pomohli zlomit jejich odchovanci. Zatímco Matěj Kovář udržel čisté konto, Lukáš Sadílek zaznamenal první trefu utkání, jímž svůj bývalý klub takzvaně načal.

Martinu Svědíkovi se pražských devadesát minut, po nichž jeho tým zůstal na desáté pozici, nehodnotilo zrovna dvakrát dobře...

"Musím říct, že pro nás už poněkolikáté zápas s těžkým soupeřem, v němž máme nepochopitelně špatný vstup do utkání a někteří hráči jsou špatně mentálně nastavení. Necháme Spartu jít do vedení. V prvním poločase dostaneme dva góly, kde to jde středem obrany a kde nejsme středními záložníky ani stopery schopni zamezit propadlým balonům. Z toho pramenily branky," posteskl si na klubovém webu fcslovacko.cz osmačtyřicetiletý odborník, který mužstvo vede přesně čtyři roky.

Procentuální držení míče zápasy nevyhrává a moc dobře to ví i bývalý stratég Pardubic, Jihlavy či Mladé Boleslavi. "Měli jsme sice nějaké šance, drželi jsme balon, ale na to se nehraje. Jestli nevyhráváte se Spartou osobní souboje, jste všude pozdě, není tam mentální nastavení a touha zápas zvládnout daleko líp a máte takový začátek, nemůžete pomýšlet na úspěch. Z výkonu mužstva jsem strašně zklamaný," přiznal šéf Petržely, Kadlece či Kozáka.

Slovácko se ještě ve zbytku roku 2022 utká s Hradcem Králové a Mladou Boleslaví, na kterou narazí v rámci osmifinále MOL Cupu.

Nová jména v národním mužstvu? Zapomenutý tahoun Wroclawi, stoper z Malmö i současná jednička Marítima