Jen dva týmy z chvostu tabulky dostaly více branek. Zbrojovka potřebuje stále dost pracovat na defenzivě

Jen dva týmy z chvostu tabulky dostaly více branek. Zbrojovka potřebuje stále dost pracovat na defenzivě
OBSAHUJE VIDEO

Tabulkově osmé Brno inkasovalo po polovině základní části 31 branek, což žádná lichotivá defenzivní vizitka není. Průměr totiž přesahuje dva góly na zápas a v současné FORTUNA:LIZE jsou na tom hůře už jen čtrnácté Teplice a šestnácté Pardubice.

Po Spartě navíc nadělila Zbrojovce čtyřku také Plzeň a to v rámci dohrávky čtvrtého kola FORTUNA:LIGY. Hlavního kouče nováčka Richarda Dostálka mrzely zejména individuální chyby, které obdrženým brankám předcházely.

"Nastoupili jsme do zápasu s upravenou sestavou, kraje hřiště jsme posílili Divíškem a Matejovem. Tento plán se nám začal malinko hroutit v 10. minutě, kdy Matejov utrpěl drobné zranění. Se sebezapřením dohrál poločas, což nás stálo změnu v sestavě. Stejně jsme ale po hrubé chybě prohrávali, takže jsme do toho vstoupili výrazněji, dali jsme do hry ofenzivnější hráče. V utkání byly pasáže, kdy jsme se prezentovali zajímavým fotbalem, ale výkon jsme znehodnotili chybami, které jsme udělali v defenzivě. Proto si odvážíme výsledek 0:4," rozmlouval po závěrečném hvizdu šéf Ševčíka, Texla, Berkovce a spol.

Fotbal samozřejmě chyby přináší a bez nich by žádné góly nepadaly. První dva zásahy v brněnské síti se zrodily právě po špatně řešených situacích hostů. Brněnský trenér prohlásil, že je jeho svěřenci středečnímu soupeři vyloženě nabídli.

"V pokutovém území musí být balon buď bezpečně pro gólmana, nebo na tribunu, tam je to o rozhodnutí hráče a my jsme se bohužel před prvními dvěma góly rozhodli špatně. Je to další zápas, kdy jsme obdrželi čtyři góly, je potřeba na defenzivě stále pracovat a hráče zlepšovat, abychom tolik branek nedostávali," přiznal Dostálek.

V západočeské Doosan aréně nedokázal udeřit ani nejlepší střelec soutěže a specialista na venkovní duely Jakub Řezníček, jenž byl proti Viktorii hodně motivovaný, neboť v minulosti prošel i jejím áčkem.

"Mohlo to být zajímavější. Plzeň má svou kvalitu, dokázala nás dostat pod tlak, ale uměli jsme si poradit s nebezpečnými balony. Ještě ve druhém poločase za stavu 0:2 měl tutovku Alli, to jsme znovu mohli zápas zdramatizovat. Produktivita ale z naší strany nebyla dobrá. Hráčům jsem po utkání řekl, že předvedený herní výkon byl zajímavý. Ale říct, že jsme předvedli dobrý výkon a prohrát 0:4, to nedává smysl. Degradace výsledku je jen o chybách, které jsme udělali. Na kdyby se nehraje, z chyb se musíme poučit,“ burcoval před zbývajícími dvěma střety roku Dostálek.

Vlkanova: Většina lidí nám zase nevěřila, ale my pořád dokazujeme, jaká je tady síla

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.