Hanáci Chytil se Zmrzlým jsou poctění: Když můžete reprezentovat svoji zemi, je to asi nejvíc, čeho lze dosáhnout

Hanáci Chytil se Zmrzlým jsou poctění: Když můžete reprezentovat svoji zemi, je to asi nejvíc, čeho lze dosáhnout
OBSAHUJE VIDEO

Protože nemohl reprezentační výběr pro poslední sraz roku 2022 sáhnout do kádrů hned čtyř domácích klubů, byl Jaroslav Šilhavý nucen povolat před střety s Tureckem a Faerskými ostrovy šest nováčků.

Dva z nich dorazí na sraz z hanáckého Androva stadionu, kde je doma momentálně šestá Sigma Olomouc a podzimní část si z jejího mužstva prodlouží Ondřej Zmrzlý a Mojmír Chytil.

"Je to nádherný pocit. Jde o splnění dětského snu. Reprezentovat svoji zemi je pro mě obrovská čest,“ přiznal na webu sigmafotbal.cz třiadvacetiletý Zmrzlý.

Podobná slova vděku volil také jeho vrstevník Chytil. "Krásný pocit. Když může fotbalista reprezentovat svoji zemi, je to asi nejvíc, čeho může dosáhnout," přidal forvard, jemuž se dosud podařilo přetavit 97 prvoligových vystoupení v 19 branek a 9 gólových asistencí.

První ze dvou listopadových duelů bude hostit právě Andrův stadion. Jejich premiéry tak mohou proběhnout v domovském prostředí...

"Je krásné, že se to tak sešlo,“ uvedl středopolař Zmrzlý. „To, že se hraje v Olomouci, je pro nás třešnička na dortu,“ souhlasil se svým kolegou třiadvacetiletý Chytil.

Na olomoucké půdě se ve středu 16. listopadu od 18:00 představí Faerské ostrovy. Mohlo by být vyprodáno? "Na soupeři zas až tak moc nezáleží. Doufám, že se na nás lidi přijdou podívat, když si na Andrově stadionu budou moci zahrát i dva domácí hráči," zaznělo z úst Chytila.

"Reprezentace není v Olomouci každý den. Pro město to bude svátek, snad nějací lidé přijdou,“ uzavřel Zmrzlý, jehož konto zdobí k tomuto datu 90 prvoligových startů.

Nová jména v národním mužstvu? Zapomenutý tahoun Wroclawi, stoper z Malmö i současná jednička Marítima

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.