Musíme ze sebe vymáčknout veškerý zbytek sil a vyhrát, hlásí před podzimní derniérou s Pardubicemi plzeňský Horváth

Musíme ze sebe vymáčknout veškerý zbytek sil a vyhrát, hlásí před podzimní derniérou s Pardubicemi plzeňský Horváth

Na prvním místě tabulky Viktoria Plzeň přezimuje při jakémkoliv výsledku, její čtyřbodový náskok Slavie v posledním podzimním kole stáhnout nemůže. Svěřencům Michala Bílka a Pavla Horvátha by se nicméně určitě lépe “k zimnímu spánku ulehalo” s bodovým polštářem. K tomu musí v neděli porazit Pardubice.  

Je to zápas “beznadějně” posledního proti “beznadějně” prvnímu. Přesto se ve Doosan Aréně nedomnívají, že je v neděli čeká jednoduchý zápas. Už jen proto, že dva z na podzim v lize ztracených sedmi bodů (za dvě remízy a jednu porážku) Viktoriáni odepsali právě ve vršovickém Ďolíčku (proti Bohemians), kde své domácí zápasy hrají i Pardubice. Podle asistenta kouče Plzně Pavla Horvátha to bude specifický a nelehký zápas. “Mají nového trenéra a chtějí se nadechnout k záchraně v lize. Pro nás je to v té zápasy nabité sezoně poslední zápas, budeme ze sebe muset vymáčknout veškerý zbytek sil a v Praze vyhrát,“ prohlásil pro webové stránky Viktorie Plzeň Horváth.

Přičemž recept na pokoření Pardubic a přezimování minimálně se čtyřbodovým polštářem vidí za sebe pragmaticky. A ví, že stejně to mají nastavené i jeho svěřenci. “Hráči musí být plně koncentrovaní a dát do toho všechno, myslím si ale, že to ani nemusíme příliš připomínat. Oni sami se o tom mezi sebou baví a vědí, že jsou pro nás důležité body z jakéhokoliv zápasu. Pardubice nyní nejsou žádná výjimka,“ uvedl sedmačtyřicetiletý kouč. A prozradil též, že otazníky visí nad triem Chorý, Kalvach, Jemelka. Naopak k dispozici by měl být proti Zbrojovky na hřiště se vrátivší Jan Kopic.

Nedělní zápas je pro něj z hlediska taktiky jistým otazníkem. Za kterou podle Horvátha může změna na postu trenéra, když aktuálně Pardubice koučuje Radoslav Kováč. ”Změna je určitě v tom, že hráči chtějí více hrát. Je u nich vidět větší úsilí a snaží se hrát fotbal, což je mnohdy v boji o záchranu těžké a někdy je potřeba taktiku změnit, takže uvidíme, s čím vyrukují na nás. Bude otázka, zda si to s námi budou chtít takzvaně rozdat, nebo se pokusí ubránit nějaké body,“ přemýšlel Horváth a dodal, že si jeho svěřenci musí dát pozor především na své bývalé spoluhráče Dominika Janoška a Michala Hlavatého, kteří budou mít podle Horvátha dozajista chuť se proti Viktorii prosadit.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.