Hráčem kola se stal Atomový mravenec z Baníku, na paty mu šlapal slávista Lingr

Hráčem kola se stal Atomový mravenec z Baníku, na paty mu šlapal slávista Lingr
HRÁČ KOLA

Chyť mě, když to dokážeš! Ve stylu tohoto slavného bijáku se o víkendu blýsknul srbský záložník Srdjan Plavšič, který zcela opanoval zápas s Bohemians. Svým nejlepším ligovým výkonem si suverénně zajistil ocenění Hráč kola, otázkou je, co s ním bude v zimě. Čím vším v sobotu zazářil a kdo v naší pravidelné rubrice obsadil další tři místa? 

1, Srdjan Plavšič (FC Baník Ostrava)

Skoro všechny ofenzivní akce Baníku měly v první půli duelu s klokany jednoho společného jmenovatele. A tím byl rychlík Plavšič. Atomový mravenec, jehož kdysi chtěl zlanařit skotský Celtic Glasgow. Soutěž o něj vyhrála nakonec Sparta, po hříchu se stal vůbec jedinou skutečně vydařenou posilou, kterou do klubu přivedl italský švihák Andrea Stramaccioni.

Na Letné strávil šestadvacetiletý záložník celkem čtyři sezony, pak coby volný hráč zamířil do tábora úhlavního rivala. Ve Slavii se příliš neprosadil, na podzim zamířil hostovat do Baníku. Přivedl ho tam starý známý Pavel Vrba, naplno však rozkvetl až pod jeho nástupcem Pavlem Hapalem. Lepšil se každý zápas a o víkendu naprosto explodoval.

Proti Bohemce byl doslova k nezastavení. Po lajně běhal rychlostí Šinkansenu, dostal se do několika šancí, ještě víc jich připravil. Zařídil penaltu, po skvělém úniku vstřelil druhý gól, ten třetí nachystal Ladislavu Almásimu. Zcela zásadním způsobem se tak zasloužil o triumf Ostravy v poměru 4:1.

Nebude se však muset do Slavie v zimě vrátit? Možná ano, možná ne. Pro Baník je jeho setrvání každopádně prioritou. Místo něj by do Edenu mohl putovat vytáhlý střelec Ladislav Almási.

„Srdjan předvedl výborný výkon, směrem dopředu je neskutečný. Dokáže udělat převahu, rozdíl, je nepříjemný v soubojích jeden na jednoho. Fotbalem se baví i na tréninku, takže obrovská spokojenost,“ glosoval Hapal přístup srbského šikuly.