Béčko Slavie je ve F:NL poslední, ale Jarolím chválí: Všichni rostou a budou růst, jsem na ně pyšný

Béčko Slavie je ve F:NL poslední, ale Jarolím chválí: Všichni rostou a budou růst, jsem na ně pyšný

Slávistické béčko se rozloučilo s premiérovým podzimem ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE remízou s Táborskem (2:2), která ale nic nezměnila na tom, že se čtyřmi výhrami, čtyřmi remízami a osmi porážkami přezimuje jako poslední celek tabulky.

Jak by shrnul celý podzim ve druhé lize hlavní kouč Marek Jarolím? "Je to hezký příběh spousty kluků. Pro mě je to umocněné tím, že se spoustou z hráčů jsem začínal v žácích. Kluky jsem poznal už v žákovském věku a o to je hezčí, jak se profilují, jak rostou. Všichni rostou a budou růst, o tom jsem přesvědčený, tímhle to teprve začíná, jsem na ně pyšný. Pochvalu si zaslouží všichni," uvedl na stránkách slavia.cz osmatřicetiletý odborník.

Majitel dvou českých titulů, jichž dosáhl právě ve vršovickém Edenu, se pak nebál být ani konkrétní a vyzdvihl hned několik důležitých mladíků...

"Brankář Adam Dvořák je v úplně nové situaci, je hodně často s áčkem, pak má najednou dominantní roli v B-týmu. Honza Trédl se v průběhu soutěže dostal z útoku na pravý kraj obrany a musím před ním smeknout, jak se tam prezentuje a dává týmu své kvality, i když to nemá vůbec jednoduché, hodně na něj hrají i velice kvalitní křídla. Třeba Eric Hunal, který je ročník 2005, proti Táborsku předvedl heroický výkon. Vedle něj hrál Matouš Nikl, který tam spadl z pozice středního záložníka, je to kapitán týmu a bude růst. I Albert Labík se profiluje ve velkou osobnost. Mohl bych pokračovat dál, na všechny kluky jsem pyšný. Musí to vnímat jako povzbuzení k tomu, abychom je dotáhli k jejich potenciálu, který mají a pak ho můžou ukazovat někde jinde," přidal bývalý středopolař, jehož strýcem je Karel Jarolím.

Zimní přestávka ale bude docela dlouhá. Jaké bude mít mužstvo plán až do března, když se opět rozjede F:NL? "Nějakou představu už jsme měli, ale jsou reprezentace, hráči různě odjíždí, je tam turnaj Al Abtal, kam pojede mix našich kluků a dorostenců. Je to hodně rozbourané, každý bude trochu někde jinde. Pak se sejdeme a někdy začátkem prosince dostanou kluci volno, aby si pořádně odpočinuli a měli znovu chuť do fotbalu. Jsou to ještě studenti, takže aby měli čas i na školu. Přechodné období využijeme i na jiné sporty a trochu fotbalový detox a třeba rozvoj síly," informoval Jarolím.

Události 16. kola druhé ligy: Líšni se nepovedla tečka, Wágner selhal, na dně tabulky rezervy pražských „S“

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.