Celtic či Slavia? Almásiho přestupové spekulace motivují, v současnosti se ale upíná jen k pohárovému skalpu Sparty

Celtic či Slavia? Almásiho přestupové spekulace motivují, v současnosti se ale upíná jen k pohárovému skalpu Sparty

Dvouměsíční pauza kvůli kotníku je zapomenuta. Třiadvacetiletý slovenský forvard Ladislav Almási už opět táhne Baník, v jehož trikotu nastřílel v posledních pěti duelech stejný počet branek.

Góly tak střílet evidentně nezapomněl. "Cítím se super. Od zranění se to v mém případě každým zápasem zlepšuje. Mám z toho radost," vyprávěl v interview pro flashscore.sk bývalý forvard Senice, Dunajské Stredy, Šamorína, Petržalky i Ružomberoku.

Na to, aby byl Almási nejlepším ostravským střelcem, mu stačilo pouhých sedm podzimních startů a jednoznačně tak zastínil ostatní útočníky Tijaniho, Smékala i Klímu.

"Sezonu jsme neodstartovali dobře, ale postupně rosteme a výkony jsou pořád lepší. Čeká nás delší zimní příprava, což přijde vhod. Myslím, že, že na čtvrté místo můžeme dosáhnout. Pro mě osobně je to cíl," ozřejmil 196 centimetrů vysoký střelec.

Nynější reprezentační blok se ho netýká. Baník ho totiž neuvolnil kvůli osmifinále MOL Cupu. "Chtěl jsem být v nároďáku, ale máme před sebou velmi důležitý zápas se Spartou. Moc se na ten duel těším. Doufám, že přijde co nejvíc lidí a společně vybojujeme postup do další fáze," doplnil.

A přežije bratislavský dlouhán ve Slezsku vůbec zimní přestávku? V poslední době byl spojován například se zájmem Celtikem Glasgow a je to teprve pár dní, co se o něm psalo v souvislosti se Slavií...

"Je to určitě motivace. Každopádně zatím to všechno beru jen jako spekulace," zakončil obávaný ofenzivní hráč, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com tržní cenu 1,7 milionů eur.

Tři ofenzivní hráči Viktorie, bez nichž se možná Bílkův trenérský štáb může ve druhé polovině sezony obejít