Ideální jedenáctka podzimní FORTUNA:LIGY? Sparta, Zbrojovka i Bohemians mají více zástupců než Slavia

Ideální jedenáctka podzimní FORTUNA:LIGY? Sparta, Zbrojovka i Bohemians mají více zástupců než Slavia

Specializovaný datový server wyscout.com nabídl pohled na ideální jedenáctku podzimní FORTUNA:LIGY, v níž má své zastoupení hned sedm klubů.

Zatímco celky Mladá Boleslav, Slavia a Baník Ostrava dodaly do základní sestavy snů po jednom zástupci, Viktoria Plzeň, Sparta, Bohemians 1905 a Zbrojovka Brno se mohou pochlubit hned dvojitou účastí.

Západočeského lídra tabulky reprezentují útočník Chorý s brankářem Staňkem, Spartu zase krajní bek Højer a stoper Zelený, jenž dorazil na Letnou letos v létě z Jablonce.

Nedostalo se na žádného zástupce Slovácka, což platí i pro pátý Hradec Králové, nebo čtvrtou Sigmu Olomouc, která má přitom na právě probíhajícím reprezentačním srazu hned několik želízek v ohni.

Mezi největší překvapení patří zařazení zkušeného klokana Petra Hronka, jenž před příchodem do Ďolíčku oblékal trikoty Zlína, Jihlavy, Vlašimi, Příbrami i Jablonce.

Leckoho by mohla zaskočit tal= přítomnost dvacetiletého mladíka Davida Pecha z Mladé Boleslavi, jenž je součástí české jednadvacítky a v nejvyšší tuzemské soutěži debutoval již před více než třemi lety. Aktuálně jeho konto zdobí 36 prvoligových startů.

Ideální XI FORTUNA:LIGY po podzimní části sezony 2022/2023:

(podle analytické společnosti Wyscout.com)

Brankář: Jindřich Staněk (Plzeň)

Obránci: Casper Højer (Sparta), Taras Kačaraba (Slavia), Jaroslav Zelený (Sparta), David Pech (Boleslav)

Záložníci: Roman Květ (Bohemians), Michal Ševčík (Brno), Nemanja Kuzmanovič (Baník), Petr Hronek (Bohemians)

Útočníci: Jakub Řezníček (Brno), Tomáš Chorý (Plzeň)

Sparta potřebuje posílit. Nehasil letícímu Vlkanovi nenaletěl a VAR Hocek už Plzni nepomohl

Foto: AC Sparta Praha