Karviná podle sešívaného Köstla pořád patří do první ligy: Na nás se vždycky vyhecují, což je nepříjemné

Karviná podle sešívaného Köstla pořád patří do první ligy: Na nás se vždycky vyhecují, což je nepříjemné
OBSAHUJE VIDEO

Slávisté, které hřeje šňůra pěti ligových výher v řadě, se rozloučí s podzimní částí v pátek na půdě druholigové Karviné, kde zabojují o postup mezi nejlepších osm klubů domácího poháru.

Celek MFK se loučil s podzimní F:NL prohrou s Vlašimí a i kvůli tomu v tabulce přezimuje "jen" na pátém místě tabulky. Střet s vršovickým favoritem je však svátkem pro celý region a Durosinmi, Papadopulos, Budínský a spol. do toho určitě dají všechno.

"Je to pro nás důležitý zápas, poháru dáme všechno. Hraje se o pohár, který jsme minule nezískali, chceme to změnit. Dostali jsme soupeře, který pořád patří do první ligy," chválil nejbližšího soupeře na webu slavia.cz asistent Jaroslav Köstl.

Pravdou je, že v uplynulé sezoně byla Karviná pro sešívané "S" strašákem, který dokázal pozdějšího vicemistra připravit o pět bodů. "Vždycky ztratíme s týmy, které pak spadnou. Vloni nás remíza a porážka stály dá se říct titul, hlavně domácí prohra byl úlet. To prostředí v Karviné mám ale rád, je to hezký stadion. Na nás se vždycky vyhecují, což je nepříjemné," připomněl spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Zatímco start Petra Ševčíka se zdá být stále nejistý, Ondřej Lingr, Matěj Jurásek i Eduardo Santos by do hry zasáhnout mohli a to s pořádnou motivací. Vždyť svého času oblékali černozelený trikot domácích i oni. "Už jsme se s nimi o tom bavili. Ondra Lingr na to myslí, chtěl by být v zápase kapitán. Hodně se těší. Matěj je přímo odtamtud, takže uvidíme, jak na tom bude. Ve Zlíně nenastoupil. Eduardo se tam ukázal, teď podával výborné výkony a doufám, že v tom bude pokračovat," dodal člen trenérského štábu.

A co pohled Václava Jurečky, který si svou první prvoligovou trefu připsal právě do karvinské sítě? "Povinnost je postoupit, i když je to nevyzpytatelný soupeř. Nebude to jednoduché utkání a musíme to zvládnout," nevyhnul se tradičnímu předzápasovému klišé bývalý snajpr Slovácka.

Žádné kotrmelce, veletoče a turbulentní změny. Před osmifinále poháru na ně dle nového šéfa Zlína nebyl prostor