Málokdy se nám podaří dostat v poháru snadnějšího soupeře a většinou chytíme takovou dobrotu, stěžuje si Loučka

Málokdy se nám podaří dostat v poháru snadnějšího soupeře a většinou chytíme takovou dobrotu, stěžuje si Loučka

Poslední tři ligové souboje Sparta zvládla za devět bodů a s čistým kontem, což je cenné. Jeden důležitý střet ji však ještě čeká a to v sobotu v Ostravě, kde ji čeká boj o místenku ve čtvrtfinále MOL Cupu.

Jeden z letenských asistentů Luboš Loučka potvrdil, že nálada v kabině je po třech předešlých triumfech dobrá. "Série tří vítězství v řadě je povzbuzením pro nás pro všechny. Užíváme si to a zároveň víme, že ještě není konec práce. Možná, že ten nejdůležitější zápas nás čeká v sobotu v Ostravě. Kluci vědí, proč do Ostravy jedou. Motivace je tady ohromná. Všichni se na to chystají, jak nejlépe mohou. Doléčujeme šrámy, dobře trénujeme, tak věřím, že to v sobotu zvládneme," pronesl člen trenérského štábu, jehož vyjádření lze najít na webu sparta.cz.

Celek ze sedmé městské části metropole nehrál v Ostravě pohár téměř tři dekády. "Samozřejmě to trochu specifické je. Spíš si říkám, že se nám málokdy podaří dostat v poháru snadnějšího soupeře a většinou chytíme takovou dobrotu. Tak to ale ve fotbalovém životě je, na to se nijak nevymlouváme a ani o tom nepřemýšlíme. Prostě jedeme na Baník a budeme ho chtít vyřadit," ukázal bojovnou náladu čtyřicetiletý expert.

Dvanáctinásobný mistr Česka tentokráte - na rozdíl od třetího kola poháru - nikoho šetřit nebude a na výběr Pavla Hapala půjde v nejsilnější možné sestavě.

V minulosti už se Spartě hned dvakrát přihodilo, že s Baníkem došlo na penalty. Věnovalo se mužstvo i této disciplíně? "Musíme počítat se vším a být na to nachystaní. Speciálně to trénovat nebudeme tak, že bychom tomu třeba věnovali celý trénink. Kluci si ale pochopitelně kopnou a budeme chtít vědět, kdo by na penalty případně chtěl jít," ozřejmil spolupracovník Briana Priskeho.

Bude slezská značka jiná než při posledním vzájemném utkání, kdy ještě seděl na její trenérské lavičce Pavel Vrba? "Rozhodně. Poslední zápasy to také ukazují. Baník po příchodu Pavla Hapala z pěti zápasů tři vyhrál a prohrál jen se Slavií a Plzní. I v těchto zápasech hráli výborně. Čeká nás zápas s týmem, který je ve velké pohodě a Pavel je určitě na nás dobře nachystá. Myslím, že můžeme očekávat jen toho nejsilnějšího soupeře," doplnil odborník.

Baník však po výměně trenérů ve FORTUNA:LIZE ještě ani jednou neudržel čisté konto. "Složení týmu Baníku je ofenzivní. Ne, že by na nulu hrát nechtěli, ale charakterem hráčů je to spíš ofenzivní tým. Pro nás nedostat gól je klíč, to se nám v posledních třech zápasech podařilo. Věříme, že můžeme využít jejich skulinky v obraně z přemíry snahy o ofenzivní fotbal," uzavřel optimisticky naladěný Loučka.

Zápasy Baníku se Spartou by se svou atmosférou v bundeslize rozhodně neztratily, míní Hapal