Se zlínskou Letnou se letos rozloučí gambijský dlouhán Jawo. Plácne si s Mladou Boleslaví?

Se zlínskou Letnou se letos rozloučí gambijský dlouhán Jawo. Plácne si s Mladou Boleslaví?

Když si Zlín připsal ve čtvrtek proti druholigovému Vyškovu (0:1) čtvrtou porážku v řadě, základní sestava už se netýkala Lamina Jawa, který je z tamní Letné na odchodu.

Sedmadvacetiletému rodákovi z Gambie, jenž šel do hry až na posledních třicet minut, když nahrazoval Jana Silného, totiž končí v předposledním týmu první ligy na konci roku 2022 kontrakt a novou pracovní dohodu již podepisovat nebude.

Bývalý ofenzivní hráč Vysočiny Jihlava s minulostí v nižších italských soutěžích (např. Siena či Carpi) opustí kádr ševců po třech letech a 73 soutěžních startech.

Podle informací eFotbal.cz by ale FORTUNA:LIZE zamávat nemusel a poprvé v kariéře by si mohl vyzkoušet také angažmá v Čechách. Spojován je totiž se zimním příchodem do Mladé Boleslavi, kterou vede Pavel Hoftych.

Zlínského manažera Zdeňka Grygeru by naopak např. z vyškovského kádru mohl zajímat jak Bienvenue Kanakimana z Burundi, tak Alexis Elandi z Kamerunu. Je však otázkou, zdali by tým bojující o holé udržení zajímal také svěřence Jana Trousila a jestli oba nebudou mít v zimě na stole i atraktivnější nabídky. Protože je navíc tým hrající v Drnovicích ve F:NL nyní druhý, třeba by se do první ligy na jaře podívali i v barvách současného chlebodárce.

Sparta může brzy hrábnout do kádru Boleslavi. O jakém středopolaři mají Rosický a spol. uvažovat?