Posadil Radu i Čtvrtečku a na Julisce ho odměnili víceletou smlouvou. ČFL už by tak Šťovíček zažít neměl...

Posadil Radu i Čtvrtečku a na Julisce ho odměnili víceletou smlouvou. ČFL už by tak Šťovíček zažít neměl...

Třiadvacetiletý strážce svatyně Jan Šťovíček bude na dejvické Julisce pokračovat i nadále. S tradiční značkou, která v současnosti operuje ve druhé nejvyšší soutěži, si plácl na víceletém prodloužení kontraktu.

Brankář už je součástí tamního dění dlouho. Poprvé totiž do struktur Dukly zaplul již v ročníku 2014/2015, kdy do ní byl zapůjčen z Neratovic a po roce se stal jejím kmenovým hráčem, který prošel jak juniorskou ligou, tak rezervou.

Jarní část uplynulého soutěžního ročníku strávil gólman na hostování v třetiligových Velvarech, s tím, že první velká šance v áčku přišla letos na podzim, kdy nastoupil do deseti klání F:NL a na své konto si připsal čtyři čistá konta.

Na lavičku tak po většinu podzimu odsoudil nejen veterána Filipa Radu, ale i o rok staršího Jana Čtvrtečku, kterého zapůjčila do druhé nejvyšší soutěže Sparta.

"Jsem rád, že můžu nadále bojovat za Duklu a být součástí tak velkého klubu. Těší mě, že ve mě Dukla vložila důvěru," vzkázal prostřednictvím stránek fkdukla.cz sám Šťovíček.

"Tak velkému klubu" ovšem první polovina druholigové sezony i přes obrovské letní ambice vůbec nevyšla a po pěti utkáních bez výhry přezimuje až na velmi nelichotivé třinácté pozici se stejným bodovým ziskem jako čtrnáctý Třinec.

Čtyři hráči, které by v zimě mohli přivést obhájci ligového titulu z Plzně