Lobby agentů tady je, osobně jsem ale nezažil, že by to přesáhlo únosnou mez, tvrdí Chytrý

Lobby agentů tady je, osobně jsem ale nezažil, že by to přesáhlo únosnou mez, tvrdí Chytrý

Důležitý asistent Jaroslava Šilhavého u českého národního mužstva Jiří Chytrý potvrdil, že se reprezentační výběr nominaci co nominaci potýká s lobby hráčských agentů.

V posledních letech vzbudil emoce nejeden konkrétní příklad a zdaleka nejde jen o mladé tváře z FORTUNA:LIGY, u nichž každé mezinárodní vystoupení šroubuje jejich tržní cenu nahoru.

Veřejně se přetřásal i poslední listopadový sraz proti Faerským ostrovům a Turecku a z poslední doby lze zmínit například povolávání Alexe Krále, když jen seděl v Londýně, na úkor Lukáše Kalvacha, který naopak táhl Viktorii k titulu.

"Typologicky jsou jiní. Na běžecké souboje ve větší aktivitě na větším hřišti je vhodnější Alex Král. Kompaktně z bloku na menším hřišti zase vynikne Lukáš Kalvach, herní inteligencí, čtením hry," vyčíslil v podcastu "Z voleje" člen realizačního týmu Česka.

Manažeři podle někdejšího šéftrenéra mládeže Slovácka i Zlína tu a tam prodávají své klienty i přes mediální prostředí. "Cítíme, když se někde objeví článek, že někdo je výborný. To může být, ale s tím musíme umět pracovat. Samozřejmě tady lobby agentů je, je to jejich džob. Součástí naší práce je těmto tlakům nepodlehnout a tvořit nominaci pouze na základě výkonnosti a typologie hráčů, která odpovídá způsobu hry, kterou bychom se rádi prezentovali. Mančaft by okamžitě poznal, kdybychom podléhali jejich tlaku. Je ovšem součástí práce s nimi komunikovat. Nominace je na nás. Osobně jsem nezažil, že by to přesáhlo únosnou mez," ozřejmil Chytrý, jenž už je pravou rukou trenéra Šilhavého necelou dekádu a prošel s ním i několik klubových štací.

ŠILHAVÝ: LETOŠEK NEMŮŽEME HODNOTIT POZITIVNĚ, ALE HERNĚ JSME VĚTŠINOU NEPROPADLI