Kdy a kam s brněnskou kometou? Požár pracuje s tím, že Ševčíka udrží ve Zbrojovce minimálně do léta

Kdy a kam s brněnskou kometou? Požár pracuje s tím, že Ševčíka udrží ve Zbrojovce minimálně do léta

I když se současné přestupové spekulace zabývají zejména jmény jako Ladislav Almási, Roman Květ, Petr Hronek či Mojmír Chytil, v dotyčné souvislosti nejde opomenout ani Michala Ševčíka.

Ofenzivní středopolař Zbrojovky Brno totiž zakončil podzimní části s bilancí sedmi tref a pěti gólových asistencí, což z něj dělá nejproduktivnějšího mladíka celé FORTUNA:LIGY.

I když mají situaci perspektivního dvacetiletého borce z kádru kouče Richarda Dostálka mapovat přední tuzemské celky (se Spartou už byl ostatně spojován už před pár měsíci), sportovní ředitel Brna Tomáš Požár v zimě obchodovat nechce...

"Nepracuji s jinou variantou, než je setrvání Ševčíka minimálně do léta. Má s námi dlouhodobou smlouvu a nepředpokládám, že by se to v zimě mělo měnit," ozřejmil portálem idnes.cz citovaný funkcionář Zbrojovky.

Trenérskou licenci studující Pavel Zavadil neví, jak by v jeho letech přemýšlel on sám, ale cestu do zahraničí přes velký domácí klub považuje za správnou.

"Mám za to, že už zjistil, o čem první liga je, a navíc si ověřil, že s ní nemá vůbec žádný problém. Teď záleží na tom, aby když odejde, z něj jeho další tým dostal to, v čem je nejlepší. Tedy aby zůstal v roli, kterou má ve Zbrojovce. Já bych ho rád ještě viděl v nějakém velkém českém klubu. Bude tam mít lehčí adaptaci. V zahraničí by mu hrozilo, že bude najednou na vše sám a třeba se nechytí. A venku se druhá šance dostává těžko," upozornil čtyřiačtyřicetiletý Zavadil, jenž po boku mladé naděje v minulosti neodehrál málo.

Klokani potřebují zkvalitnit po stranách na pozicích halfbeků. Veselý touží po dvou až třech nových obráncích