Osm nejpřekvapivějších výsledků na světových šampionátech za posledních 80 let

Osm nejpřekvapivějších výsledků na světových šampionátech za posledních 80 let
MS 2022

Argentina při svém vstupu do katarského šampionátu senzačně nestačila na Saúdskou Arábii a ta se tak stala prvním týmem, který ji za posledního tři a půl roku dokázal položit na lopatky. Messi a spol. se během své pouti od července 2019 do listopadu 2022 zastavili na 36 mezinárodních soubojích bez prohry a italský rekord z let 2018 - 2021, který zahrnuje 37 utkání bez zaváhání, zůstal nepřekonán. Překvapivých momentů na vrcholných akcích se ovšem v minulosti zrodilo víc a níže vám proto přinášíme výběr nejpřekvapivějších výsledků na mistrovství světa za poslední dekády. Výčet zahrnuje selhání Němců, Francouzů i Italů.

USA - Anglie 1:0 (základní skupina 1950)

Americký celek složený převážně z amatérů se na stadionu v Belo Horizonte nezalekl giganta z Anglie, který vystoupil z ostrovní izolace a poprvé se představil na MS. O těsném vítězství rozhodl gól Joea Gaetjense. Ze skupiny nakonec nepostoupil ani jeden z týmů.

KLDR - Itálie 1:0 (základní skupina 1966)

Neznámý asijský tým vyřadil gólem Pak Tu-ika hvězdnou Itálii z turnaje v Anglii, Severokorejci naopak postoupili do čtvrtfinále. V něm nad Portugalskem vedli 3:0, náskok ale neudrželi a především zásluhou famózního Eusébia prohráli 3:5.