Guardiolovo manželství s Manchesterem City v kulisách Etihad Stadium by nemělo skončit ani po sedmi letech...

Guardiolovo manželství s Manchesterem City v kulisách Etihad Stadium by nemělo skončit ani po sedmi letech...

Renomovaný španělský manažer Manchesteru City Josep Guardiola si podle všeho velmi oblíbil Premier League, v níž působí již od července 2016, čili téměř šest a půl roku.

Jen si to srovnejte - zatímco v áčku Barcelony se dvojnásobný vítěz Ligy mistrů z let 2009 a 2011 zdržel čtyři sezony, s Bayernem Mnichov to dokonce táhl ještě o jeden ročník méně.

A jeho ostrovní anabáze navíc hned tak neskončí. Jak vyšlo na stránkách britského The Athletic, jednapadesátiletý expert je připraven prodloužit další kontrakt právě na Etihad Stadium.

I když k tomu dosud úřadující šampion anglické ligy žádné informace neposkytl, z médií se ozývají hlasy, že by mohl setrvat na modré straně města až do roku 2025.

Dosavadní pracovní dohoda, která má vypršet v červnu 2023, by se tak měla rozrůst o další rok s opcí na ještě jednu sezonu, přičemž o její aktivaci bude moci rozhodnout jak vedení, tak samotný trenér.

Magnet na trofeje, který už v Manchesteru oslavil čtyři tituly pro mistra země, už s Citizens prodlužoval vzájemnou spolupráci hned dvakrát. Dá se říci, že by tak měl uzavřít smluvní hattrick.

"Všechno máme pod kontrolou. S klubem se společně rozhodneme v pravý čas," zůstal stručný a výstižný bývalý dlouholetý reprezentant Španělska, jenž už se věnuje trenérskému řemeslu více než 15 let.

V sezoně 2022/2023 zatím Ederson, Haaland, De Bruyne a spol. našli přemožitele pouze dvakrát, když těsně prohráli s Liverpoolem a Brentfordem.

Bůh ochraňuj Anglii! Může se z armády psanců stát jeden z hlavních favoritů na zlato?