Nechce někdo rudé ďábly? Vedle Liverpoolu mají být na prodej i jejich úhlavní rivalové z Manchesteru

Nechce někdo rudé ďábly? Vedle Liverpoolu mají být na prodej i jejich úhlavní rivalové z Manchesteru
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Majitelé Manchesteru United, americká miliardářská rodina Glazerů, zvažuje možnost, že by po sedmnácti letech prodala svůj majoritní podíl v klubu. Po letní změně vlastníka Chelsea a zveřejněném hledání kupce pro Liverpool tak jde o třetí anglický top klub, který by mohl změnit majitele.

Představenstvo United  hodlá zvážit všechny možnosti dalšího rozvoje a to včetně nových investic do klubu tak eventuality prodeje majoritního podílu. Tímto prohlášením ocitovaným webem BBC oznámilo vedení Manchesteru United, že klub může být k dispozici novému majiteli.

"Vyhodnotíme všechny možnosti, abychom zajistili, že budeme co nejlépe sloužit našim fanouškům a že Manchester United maximalizuje významné možnosti růstu, které má klub dnes i v budoucnu k dispozici,” napsali do prohlášení výkonní místopředsedové  Avram a Joel Glazerovi.

United, kteří aktuálně v Premier League figurují na pátém místě, nezískali titul od roku 2013 a posledních pět let (od zisku Evropské ligy a Ligového poháru v roce 2017) jsou bez trofeje.

Glazerovi, kteří vlastní klub od roku 2005, jsou tak ze strany fandů i expertů pravidelně kritizováni, že klub po sportovní stránce nevedou a zajímají se jen o finanční aspekty fungování (ve stejném duchu Glazerovy kritizoval i v úterý propuštěný Cristiano Ronaldo). Škrtem přes jejich plány byl taktéž neúspěšný projekt evropské Superligy, mezi jehož zakladatele United patřili a který se před rokem a půl krátce po oznámení rychle zhroutil. 

K hledání zájemce o United by se tak mohlo - pokud se Glazerovi opravdu rozhodnou klub prodat - přikročit v době, kdy je na prodej i další tradiční klub, Liverpool FC, jež dal k dispozici jeho dosavadní majitel, společnost Fenway Sports Group.

Podle anglických novinářů je o Liverpool v zákulisí velký zájem a to především ze Spojených států a Arabského poloostrova. V případě United by se k těmto “obvyklým podezřelý” pak mohl připojit i britský miliardář a majítel chemického koncernu Ineos Jim Ratcliffe. Ten už před několika měsíci rodinu Glazerů s nabídkou oslovil, tehdy ovšem zůstal nevyslyšen. Změní Manchester United majitele nyní?.

Bůh ochraňuj Anglii! Může se z armády psanců stát jeden z hlavních favoritů na zlato?