Zlínský Dostál: Potřebujeme si psychicky odpočinout, nabrat síly a fotbal bychom měli úplně pustit z hlavy

Zlínský Dostál: Potřebujeme si psychicky odpočinout, nabrat síly a fotbal bychom měli úplně pustit z hlavy
OBSAHUJE OHLASY

Zlín, který stále vede zaskakující tandem Vít Vrtělka a Petr Jiráček, navázal na sérii ligových proher také v Tipsport lize, když nestačil na Zbrojovku Brno (0:2). A to si ještě dost zachytal jednatřicetiletý brankář Stanislav Dostál.

Z další prohry v řadě si však klubový odchovanec žádnou těžkou hlavu nedělal. Ševci totiž pojali vstup do zimní ligy zejména jako test mladíků z juniorky či dorostu...

"Vyzkoušeli jsme si určité věci. Mladí kluci se toho nezalekli a hráli nebojácný fotbal. Zápas splnil účel, i přes prohru to od nás bylo dobré utkání. Hra měla spád, mělo to kondiční charakter," vyprávěl po závěrečném hvizdu dlouholetý brankář žlutomodrých barev, jehož slova vyšla na fctrinityzlin.cz.

Konkurent Matěje Rakovana žehral hlavně na zahozené příležitosti. "Porážka nás musí mrzet, protože jsme v prvním poločase šli dvakrát sami na bránu a nedali. Je až neuvěřitelné, co my neproměníme. Soupeř měl taky nějaké šance. Kdyby první poločas skončil remízou, bylo by to spravedlivější," doplnil zkušený strážce svatyně z řad předposledního celku FORTUNA:LIGY.

I když mu přípravy v žádném případě nevadí, prosincová přestávka mu bodne a jistě nejen jemu. "Potřebujeme si psychicky odpočinout, nabrat síly. Já si myslím, že bychom měli fotbal úplně pustit z hlavy, ve volnu na něj nemyslet a pak po Vánocích přijít s čistou myslí a soustředit se na ligovou záchranu," zakončil dlouholetý člen zlínské družiny, se kterou si před pár lety zahrál i Evropskou ligu.

V pátek 25. listopadu se pokusí Zlín přetrhnout šňůru neúspěchů proti slovenskému Trenčínu.

Horňák předčil v trenérském souboji na Strahově Jarošíka, Jiráček s Vrtělkou ještě pořád neutnuli zlínskou mizérii