Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres, varuje srbský výběr liverpoolský Alisson

Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres, varuje srbský výběr liverpoolský Alisson
PREVIEW

Reprezentanti Brazílie zahájí ve čtvrtek proti Srbsku své působení na mistrovství světa v Kataru. "Kanárci" jsou s pěti triumfy historicky nejúspěšnějším týmem, naposledy ale turnaj ovládli v roce 2002. Ve skupině G se utkají i Švýcarsko s Kamerunem. S výjimkou afrického celku na sebe ostatní tři země narazily v hlavní fázi i před čtyřmi lety v Rusku.

Brazílie od posledního zlata na světovém šampionátu třikrát vypadla ve čtvrtfinále. Na domácím mistrovství v roce 2014 nezvládla semifinále a následně ani boj o bronz.

"Věříme si. Víme, jak těžké to na mistrovství světa je. Každý soupeř je kvalitní, vyznačuje se touhou. Neexistuje prostor pro chyby. Musíte být dokonalí, chcete-li vyhrát. Věříme v naše schopnosti. Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres. Půjdeme do toho s velkou vášní," citoval web Liverpoolu brazilského brankáře Alissona Beckera.

Srbsko na MS nechybí podruhé za sebou. V samostatné historii (po odtržení Černé Hory) při dvou účastech na turnaji skončilo ve skupině. V kvalifikaci za sebou ale nechalo i silné Portugalce.

"Musíme mít realistická očekávání a být v klidu jako během kvalifikace. Musíme jít postupnými kroky a nastřádat co nejvíc vítězství. Prvním cílem je probojovat se do osmifinále. Pokusíme se udělat lepší výsledek než v roce 2018," konstatoval pro web thelaziali.com záložník Sergej Milinkovič-Savič.

Brazílie vyhrála oba dosavadní vzájemné zápasy. V přípravném duelu v roce 2014 zvítězila 1:0, na mistrovství světa v Rusku pak 2:0.

Švýcarsko a Kamerun čeká první vzájemné střetnutí. Země helvétského kříže na posledních dvou světových šampionátech postoupila do osmifinále. "Máme na sebe vysoké nároky a disponujeme velkou kvalitou. Skupina je ale velmi těžká. První zápas s Kamerunem je klíčový, po něm se může stát cokoli. Hodně nám věřím," řekl v rozhovoru pro 20min.ch švýcarský stoper Fabian Schär.

"Nezkrotní lvi" při svých posledních dvou účastech na MS v letech 2010 a 2014 prohráli ve skupině všech šest zápasů. "Musíme mít válečnické nastavení a touhu bojovat jeden za druhého. Pokud se nám to povede, může se nám dařit," prohlásil na tiskové konferenci kamerunský stoper Jean-Charles Castelletto.

Švýcaři se s Kamerunem utkají od 11:00 SEČ ve Vakře. Od 20:00 je v Lusailu na programu zápas Brazílie - Srbsko.

Čtvrteční program MS:

11:00 Švýcarsko - Kamerun
14:00 Uruguay - Korejská republika
17:00 Portugalsko - Ghana
20:00 Brazílie - Srbsko

Chorvatsko po Modričově odchodu nebude stejné. Pomůže ambiciózní Belgii nepříjemný budíček s Egyptem?