Proč se v každém zápase na MS nastavuje deset a více minut?

Proč se v každém zápase na MS nastavuje deset a více minut?

Kdo miluje fotbal, ten jistě zná i nezapomenutelného sudího Pierluigiho Collinu, který se po konci své aktivní kariéry postavil do čela FIFA rozhodčích. A právě odsud určuje pravidla, která jsou k vidění i na současném mistrovství světa.

Spoustu lidí to už muselo trknout. Prakticky v každém zápase na MS v Kataru se nastavuje ohromná porce minut, která prodlužuje hrací dobu.

Důvod, proč tomu tak je, není zase až tak nelogický. S touto změnou přišel právě Pierluigi Collina, jenž chce zaručit, že se hra v každém poločase alespoň přiblíží k čistým pětačtyřiceti minutám.

„Fotbal se mění a naše hra je čím dál více kouskována. Máme tu střídání, ošetřování, videorozhodčího, sporné situace, oslavy gólů a toto všechno dohromady ubírá z čistého času hry,“ vysvětloval památný arbitr.

„Proto jsme zaúkolovali sudí na hřišti, aby v součtu přidávali 10 a více minut hrací doby. Vyhneme se tak i cílenému zdržování, pokud jeden tým vede,“ citovala stanice BBC Collinova slova.

V budoucnu bychom se nemohli divit, kdyby se toto pravidlo ujalo i na nějaké velké ligové scéně. Mnoho lidí si totiž všímá, že ačkoliv poločas trvá čtyřicet pět minut, čistá hra v něm probíhá kolikrát i jen polovinu z tohoto času.