Plzeňský Jemelka je po operaci. Spolu s jinými marody se sejde v Doosan aréně mnohem dříve než ostatní

Plzeňský Jemelka je po operaci. Spolu s jinými marody se sejde v Doosan aréně mnohem dříve než ostatní

To, že plzeňský obhájce ligové trofeje vládne soutěži i po podzimu, je v očích Michala Bílka velice důležité a svým hráčům za to poděkoval. Tečka za první polovinou ročníku ale až tak slavná nebyla...

"Musím říct, že mi trochu mrzí závěr podzimu, kdy jsme zbytečně ztratili body. Ale celkově musíme být spokojení. Pohárové zkušenosti hráčům strašně pomohli, což bylo vidět v ligových zápasech. Těší mě, že jsme dokázali vždy správně přepnout a zvládali tyto duely. Na hráčích bylo vidět, že si věří," pronesl na webu fcviktoria.cz spolupracovník Pavla Horvátha, Marka Bakoše či Matúše Kozáčika.

Aktuálně čerpá západočeská družina dovolenou a k první tréninkové jednotce se sejde až 19. prosince. Co na hráče Viktorie čeká? "Podzimní část byla velmi náročná, od poloviny července jsme hráli prakticky každý čtvrtý den. Je tedy důležité, aby si hráči odpočinuli, a hlavně se dali dohromady zdravotně, těch problémů jsme měli poměrně dost. Již během prosince si ale budou plnit individuální tréninkové plány," informoval sedmapadesátiletý odborník z Doosan arény.

Hráči, které trápila zranění, budou mít speciální režim a to platí například i pro nedávno operovaného defenzivního univerzála Václava Jemelku, jenž stihl po svém letním příchodu ze Sigmy Olomouc odehrát za nynějšího lídra FORTUNA:LIGY dvaadvacet soutěžních duelů. "Ti se sejdou již na začátku prosince a budou se na stadionu chystat s kondičním trenérem i fyzioterapeuty tak, aby byli, pokud možno, na startu přípravy k dispozici v plné síle. Například Vašek Jemelka je po operaci a již v těchto dnech se maximálně věnuje rekonvalescenci," uzavřel šéf plzeňské lavičky.

Od Karabce po Holeše aneb TOP 10 nejhodnotnějších záložníků, které právě teď nabízí česká prvoligová branže