Na defenzivu nedal Emery nikdy dopustit. Teď láká do Aston Villy součástku Atlétika Madrid

Na defenzivu nedal Emery nikdy dopustit. Teď láká do Aston Villy součástku Atlétika Madrid

Nedávno na lavičku Aston Villy dosazený kouč Unai Emery chce během lednového přestupového okna výrazně okysličit kabinu anglického klubu. Zkušený stratég na defenzivu nedal nikdy dopustit, a tak se předpokládá, že vyztužit bude chtít především zadní řady. Aktuálně se skrze španělský portál Fichajes proslýchá, že by mohl v zimní přestávce přijít Goeffrey Kondogbia z Atlétika Madrid.

Emery chce využít toho, že francouzský defenzivní štít nemá v Madridu nic jistého a jeho budoucnost pod argentinským trenérem Diegem Simeonem je nahnutá.

V uplynulých letech se Kondogbia jevil jako nepostradatelný, ale letní příchod Alexe Witsela jej postupně odsunul na vedlejší kolej.

Jako by Simeone ztratil důvěru v záložníka, který byl v posledních sezónách věrným služebníkem. Jelikož na tomto postu preferuje jiné tváře, je pravděpodobné, že smlouva platící do roku 2024 ztratí na platnosti mnohem dříve.

Unai Emery začal svou práci v Aston Ville dobře, ale netají se tím, že v lednu bude chtít kádr výrazně obměnit.

I proto se pokouší na Ostrovy zlákat některé své bývalé ovečky z Villarrealu jako třeba Pau Torrese nebo Yéremyho Pina nebo Samuela Chukwueze.