Gavi: Jsem hrdý, že jsem se zařadil po bok Pelého, něco takového by mě nenapadlo ani v tom nejdivočejším snu

Gavi: Jsem hrdý, že jsem se zařadil po bok Pelého, něco takového by mě nenapadlo ani v tom nejdivočejším snu
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Luis Enrique krotil nadšení po středeční drtivé výhře španělských fotbalistů 7:0 nad Kostarikou na mistrovství světa. Vyloučil, že by se jeho svěřenci nechali rekordním triumfem ukolébat, a ujistil, že do nedělního duelu s Německem, které nečekaně podlehlo Japonsku 1:2, půjdou se stejným nasazením.

"La Roja" načali mistrovství světa doposud nejvyšším vítězstvím v dosavadním průběhu šampionátu a zároveň svým nejvýraznějším triumfem v historii turnaje. Předtím Španělé zaznamenali nejvyšší vítězství na MS v roce 1998 ve Francii, kde rozstříleli Bulharsko i zásluhou jedné branky Enriqueho 6:1.

"Vůbec nepochybuju o tom, že příští zápas odehrajeme se stejným, ne-li ještě větším nasazením. Sláva člověka oslabuje, to si uvědomujeme a nehodláme se do té pasti chytnout," řekl Enrique na tiskové konferenci.

"Německo nás může porazit, protože je to velmoc, ale my budeme hrát úplně stejně. Uděláme změny v sestavě. Němci nás můžou porazit, ale pak to nebude kvůli tomu, že bychom my polevili. Hráči chtějí tvrdě pracovat a jsou připraveni dělat věci správným způsobem," uvedl dvaapadesátiletý někdejší hráč Realu Madrid či Barcelony, kterou i vedl jako kouč.

Mužem zápasu proti Kostarice byl vyhlášen Gavi, autor páté branky. "Od první minuty jsme si šli za vítězstvím. Mám z něj velkou radost stejně jako z ceny, ale na skvělém výkonu jsme se podíleli všichni," konstatoval záložník Barcelony.

Ve věku 18 let a 110 dnů se stal nejmladším španělským hráčem na MS či ME. Současně se zapsal jako nejmladší střelec na světovém šampionátu od roku 1958, kdy ve věku 17 let a 249 dnů skóroval Brazilec Pelé. "Jsem hrdý, že jsem se zařadil po jeho bok. Ani v tom nejdivočejším snu by mě něco takového nenapadlo," prohlásil Gavi.

Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres, varuje srbský výběr liverpoolský Alisson