Guardiola otestuje loajalitu talismanu Rossoneri. Jsou Citizens jen krůček od snového útoku?

Guardiola otestuje loajalitu talismanu Rossoneri. Jsou Citizens jen krůček od snového útoku?

Vedení Manchesteru City si v područí zámožných katarských šejků nedělá většinou na přestupovém trhu velké rozpaky v otázce vynaložení vysokých částek na zisk toho nejlepšího zboží. Nejinak tomu bude i v případě portugalské hvězdičky Rafaela Leãa. Talisman milánského AC je již delší dobu spojován s několika obcovateli a na Etihad Stadium by mohl vytvořit hvězdné duo spolu s Erlingem Haalandem.

Třiadvacetiletý mladík je tahounem Rossoneri, kterým pomohl skvělými výkony získat mistrovský titul v Serii A. Také v této sezóně si vede dobře, což neuniklo pozornosti některých ostrovních celků. Podle webu Fichajes je dlouhodobým zájemcem Chelsea, ale pozadu nemají být ani oba celky z Manchesteru.

Leão má na San Siru platný kontrakt do léta roku 2024, ale jeho současná smlouva obsahuje výstupní klauzuli, která by jej mohla z područí italského klubu vymanit. AC Milán se snaží spolupráci prodloužit a hráče svázat novým kontraktem, ale očekává se, že během léta se strhne zajímavá bitva o jeho služby.

Do karet přesunu na Etihad Stadium nahrává nejen finanční zázemí, ale i fakt, že Guardiola se rozhodl v Manchesteru City pokračovat. Není žádným tajemstvím, že v jeho hledáčku portugalský mladík uvízl již před časem a je jednou z jeho priorit na hráčském trhu.

Jisté je, že jeho přesun nebude levný, navíc se může dostavit i strašák v podobě pokračujícího sporu s jeho bývalým zaměstnavatelem Sportingem, který si nárokuje nemalou dlužnou částku.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.